Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS

4.4.2024 19:00 v Futurum Music Bar

Neochvějná oddanost rouhačství a vlastní vize extrému, neúnavné koncertování a stálý přísun nahrávek pomohly švédským MARDUK stát se jednou z nejznámějších kapel Skandinávie a jedním ze zásadních jmen black metalu.

MARDUK vznikli v roce 1990. Leader kapely a kytarista Morgan Steinmeyer Håkansson švédskou dnes už legendu rozjel spíše jako deathmetalovou kapelu s blackovými vlivy, ale brzkým odkloněním k extrémní poloze blacku s neúprosně rychlým bubnováním a osobitou melodikou, se MARDUK proslavili.

Za dobu své více než 30leté existence se švédský kvartet nenechal odradit nejrůznějšími kontroverzemi často spojenými s jejich válečnými tématy a protikřesťanskými myšlenkami a v roce 2018 natočil album "Viktoria", syrové blackmetalové album navrátivší se ke staré blackmetalové škole. Od vydání poslední desky uběhlo již 5 let a nyní vyhladovělá bestie MARDUK vydala své patnácté a vysoce oceňované album "Memento Mori".

Tyto black metalové velikány na tour doprovodí death-grindoví ORIGIN a blackmetaloví DOODSWENS.

ORIGIN, kvintet pocházející z kansaské Topeky, je od svého vzniku v roce 1997 výraznou silou na death/grind metalové scéně. Diskografie ORIGIN odráží směs techničnosti a brutality, přičemž alba jako "Antithesis" z roku 2008 a "Omnipresent" z roku 2014 ukazují různé aspekty jejich hudebního vývoje. "Unparalleled Universe" z roku 2017 znamenalo návrat k rychlému, brutálnímu, technickému death metalu. Jejich zatím poslední album "Chaosmos" vyšlo před dvěma lety.

DOODSWENS, black metalová kapela z Eindhovenu, kterou na podzim 2017 založily Fraukje van Burg (zpěv a kytara) a Inge van der Zon (bicí). Nyní tříčlenná sestava S. I. N. se inspiruje syrovostí 90. let a oldschoolovým black metalem.

Fyzické vstupenky u TICKETMASTER