Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

MASTER BOOT RECORD | Chapeau Rogue | Praha

24.11.2023 19:00 v Chapeau Rouge

Syntezátorový metal MASTER BOOT RECORD zní jako live videohra.

Master boot record je hlavní spouštěcí záznam, který je v počítačích umístěn v prvním sektoru pevného disku, tj. na jeho úplném začátku. Je to zavaděč operačního systému, kterému BIOS předává při startu počítače řízení.

MASTER BOOT RECORD jsou též instrumentální trio zkušených muzikantů, které na skutečné nástroje hraje chiptune/8bitovou hudbu známou z hracích automatů, která je v jejich podání stylizovaná do elektronického či syntetizovaného metalu. Metalové flow je tu fakt výrazné, ale ponor do jejich hudby přenáší do 80. let pojízdných poutí, kam se chodilo po vhození 5 Kčs mince mastit gamesy na automaty Atari, Nintendo a Sega.

Hlavní perzónou MASTER BOOT RECORD je technolog, 8bitový přízrak a nadmíru produktivní skladatel Victor Love, který s MBR od roku 2016 loni vydal už osmou desku „Personal Computer“. MASTER BOOT RECORD jsou ale neradi, když v souvislosti s nimi někdo používá termín synthwave a synthpop, skutečně se cítí být syntetickou metalovou kapelou jako tomu jeho v případě Rémiho Gallego a jeho The Algorithm.

Jednoduše řečeno: tohle je metal dělaný pomocí syntezátorů a MASTER BOOT RECORD jsou live videohra.

https://youtu.be/LsOUEkg8WnQ
https://youtu.be/JdSh_5dh0po