Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Metal Madness VIII

27.8.2021 19:00 až 28.8.2021 23:59 v Ostrov Santos

Konec letošních prázdnin se opět neobejde bez řádné rozlučky, kterou tradičně praktikuje svérázný festival Metal Madness, který zakořenil do hloubky ostrova Santos v Sušici a jeho kmen nevyvrátí sebevětší vichry. Ztepilý to strom pod svými větvemi ochraňuje extrémní metalové odnože jako death, black a thrash, které i letos budou oblažovat sluchovody dorazivších. Je nám obrovskou ctí představit na festivalu další legendu, kterou se pro letošní ročník stává neúnavná mašinérie Vader. Ze zahraničí ještě dorazí thrashová četa Antipeewee a následovat bude klasický průřez tuzemskou scénou od ostřílených jmen až po začínající skupiny, které si svůj obdiv teprve budují. Už loni se osvědčila jistá soutěž pátečního warm-up programu, kdy na malém podiu vystoupí trojice nových nadějí a na návštěvnících bude rozhodnutí, kterou z nich posunou na sobotní program. Další záležitosti a parametry festivalu jsou opět bez výrazných změn, takže se můžeme těšit na příjemné prostředí ostrova, výbornou nabídku pochutin na baru, skvělý zvuk, důslednou organizaci a v neposlední řadě i nepřenositelný genius loci.


Vader. Je snad třeba něco dodávat? Cokoliv, co by zde mohlo být uvedeno by byla pouhá rekapitulace, či opětovné sdělení zjevného. Vader je jméno, které rezonuje celou planetou mezi těmi, kteří si kdy začali s death metalem. A pokud se najde někdo, kdo ještě neměl tu čest, tak pak nezbývá než si rezervovat místo v první linii pod podiem. Nelze jinak.

https://vader.bandcamp.com

Co se stane, když smícháte Exodus s Agnostic Front a hodíte do toho německou vlajku? Antipeewee a jejich živočišný thrash s heavy lehkostí a hardcorovou agresí. Tahle grupa svou zemi původu vážně nezapře. Neskutečná síla se chrlí z každé skladby jako lavina, a tak se nechte také dobrovolně smést.

https://antipeewee.bandcamp.com/


Navzdory názvu jsou Fleshless velice masitým a šťavnatým flákancem, který zaručuje výživnou porci brutálního deathu s neodpáratelnými kořeny v grindcoru. Tohle vás rozemele v mlýnku na maso s naprosto suverénní grácií.

https://fleshless.bandcamp.com/releases


Déšť kanalizačních poklopů přivolají Stíny Plamenů v čele s Lordem Morbivodem, který bude vyprávět legendární black metalové příběhy ukované v podzemní síti stok (nejen) města Plzně. Však už přes dvacet let se věnuje této pohnuté historii, která skutečně nemá obdoby a alternace. Zažehněme záři zápalných šňůr a sledujme její třaskavou cestu.

https://stinyplamenu.bandcamp.com/


Pořádající mordparta Mortifilia na festivalu představí žhavé novinky z chystaného alba, které ponese titul The Great Inferno. Tato nahrávka bude na festivalu dokonce pokřtěna, což zvěstuje velice exkluzivní program a náplň jejich setu. Těšte se.

https://bandzone.cz/mortifilia

Je libo úderný thrash, který se s ničím nemaže? Pak jistě Murder Inc. spolehlivě ukojí tuto tužbu. Síla, rychlost, vztek a další tolik kýžené atributy a požadavky neomylně vjedou pod kůži, jak injekce proti nudě. Není čas lámat si hlavu, zda jít do kotle nebo ne. Odpověď dostanete během prvních vteřin započaté skladby.

https://bandzone.cz/murderinc


Plzeňský thrash/death metalový nášup jménem InnerSphere si na letošní rok připravil svou druhou desku, a proto nezbývá než její obsah otestovat i živě. Ostatně nebude to na Santosu poprvé. Jejich melodické linky střídající se s údernými pasážemi vás uhranou okamžitě.

https://innersphere.bandcamp.com/


Melodický death metal z Brna předvede formace Vanguard. Ta svůj um šperkuje a piluje už přes pět let a stihla se za tu dobu celkem solidně zapsat do širšího povědomí. Je proto na čase něco z jejich originální dílny vyzkoušet na vlastní kůži. V jejich tvorbě se snoubí duch švédských deathovek jako Hypocrisy nebo Satariel včetně vlastního modernějšího vhledu.

https://vanguardofficial.bandcamp.com/

Death metalové riffy a svištící energii přinesou Art Of Blood z Kladna. Relativně nová kapela na scéně, která se hlásí o místo. Chytlavé melodie a chorálové refrény zafungují na první dobrou a ještě dlouho budou pronásledovat vaše podvědomí. Tak proč se tomu nepoddat.

https://bandzone.cz/artofblood

Desátá kapela závisí na souboji pátečního večerního programu, kde se utkají Kal, Infernal Cult a Inception Of Fall.

Těžkopádný thrash, hutný hardcore, či vysokotonážní crust se snoubí v kalné hudbě kapely jménem Kal. Příhodnější název si snad nemohli zvolit. Možná si při jejich energii vzpomenete třeba na Locomotive.

https://kal-metal.bandcamp.com/

Chladný vítr a mrazení rozpoutá black metalová smečka Infernal Cult. Jejich atmosféra vás důsledně pohltí a odnese. Však na takové náladě makají už od roku 2015.

https://soundcloud.com/infernalcultofficial

Pilně na sobě pracuje i deathová úderka Inception Of Fall. Technické kejkle dávají na odiv v rozumné míře a když je potřeba sešlápnout akcelerační pedál – neváhají. Takové deathové moravské nářez.

https://inceptionoffall.bandcamp.com/