Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Mgła, Diocletian, Mord'a'stigmata, Martwa Aura ad.

16.5.2020 17:00 až 22:00 v Palác Akropolis

Dvě spojená turné pražským fanouškům nabídnou polskou disciplínu i novozélandský chaos.

Pro polské blackmetalisty MGŁA, jejichž hvězda již dávno opustila zamglené bažiny undergroundu, je pro jejich důraz na výrazné kytarové melodie důležitý čistý zvuk. Bez něj by od sebe nebyly všechny instrumenty rozeznatelné. To prostor pražské Akropolis nabídne bez pochyb. A i když MGŁA nehrají žádný extrém a skladby jsou spíše poslechové, přesto jsou naživo velmi chytlavé a silné. Vzhledem k jejich perfekcionismu s promakanými světly doplněnými mlhou vytvoří mocnou atmosféru. Jejich precizní set konečně i v Praze plně nabídne desku „Age of Excuse“, kterou na sebe MGŁA poutají pozornost a kterou nadále získávají celosvětový respekt.
Přesným opakem bude novozélandská war death/black pohroma DIOCLETIAN, jejichž turné jsme k turné Poláků příležitostně připojili. Chaotické tornádo oddané hudebním násilnostem ne nepodobným Blasphemy, Revenge či snad Teitanblood. Zvířecí zvuk i přednes, morbidní riffy a kostilámající klepanice. Žádná líbivá směsice, kde melodie mohou snad připomínat jedině ničící destrukci. Korunu všemu nasazuje nelidský chropot.
Kvartet z Krakova s sebou na turné má další dvě polské kapely. Osvěžujícími zajisté budou MORD'A'STIGMATA, jejichž pojetí avant-garde blacku neznamená jen rozlámanost a skřípání, ale tajemnou a temnou post-atmosféru, zapojení ruchů i elektroniky, aniž by jakkoli vymizel black „vibe“. Od podivností pryč, pohřební tématikou jsou fascinovaní blackmetalisti MARTWA AURA. Kvintet z Poznani adoruje melodie, a byť je jejich projev syrový, stále je kultivovaný. Do pětice ještě doprovod Diocletian. Žánrově spříznění Kanaďani RITES OF THY DEGRINGOLADE brousí ohněm vypálené black/death čepele a sídlí u Nuclear War Now! Productions, čili další slova jsou už zbytečná… zhouba!

Mgła
https://youtu.be/J03woJbLrgA
https://youtu.be/TvGPAVTYfXI

DIOCLETIAN
https://youtu.be/Coi87Siunvw
https://youtu.be/l1I4WdBQhzc

Mord'A'Stigmata
https://youtu.be/SvZ8_FTRxTg

Martwa Aura
https://youtu.be/0PQE2D-91eg

Rites of Thy Degringolade
https://youtu.be/TxcGOAA0djM