Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

MISÞYRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG - Praha

30.11.2023 19:00 v Futurum Music Bar

Islandští blackmetalisté MISÞYRMING jsou jednou z nejzajímavějších a nejtalentovanějších kapel současného bm undergroundu. Kombinaci surové energie a atmosférických prvků tu dokáže posluchače pohltit a strhnout do temného světa, v němž chaotičnost vítězí nad melodičností a zuřivost nad kultivovaností.
Jejich debut „Söngvar elds og óreiðu“ (Písně ohně a chaosu, 2015) je považován za jedno z nejlepších black alb posledních let, následná deska „Algleymi“ jejich pozici upevnila. S novinkou „Með Hamri“ v jejich zvuku ubylo chladné islandské disonantnosti, zato přibyl více uderného metalového kladiva. Co je však předchází, je pověst silné energické live kapely!

V čele DARVAZA přicházejících ze surových norských, chladných lesů stojí démonický frontman Wraath, který za sebou má celou škálu pro black metal důležitých kapel: Mare, One Tail, One Head, Behexen, Dark Sonority a mnoho dalších. Jméno kapely inspirované kráterem v turkmenské poušti známým jako “Vrata pekla", kde se v roce 1971 vytvořil požár a který hoří dodnes, je dostatečným vystižením jejich hudební podstaty. Loňská deska „Ascending Into Perdition“ sice lehce upozaďuje divokost, ale zas dotahuje kapelní vizi k dokonalosti.

Další dva poctivé black supporty pochází z Holandska. Prvními budou HELLERUIN, co se v Praze představili před Taake a Kampfar (v červnu vydají nové album „Devils, Death and Dark Arts“) a WRANG z Utrechtu.