Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

MONO, GGGOLDDD - Praha

9.5.2023 19:00 v Underdogs

Putování za putováním duše

Čtyřčlenná instrumentální rocková kapela z Tokia hrající silně atmosféricky už od roku 1999, ceněná pro svůj jedinečný přístup a dlouhodobě patřící mezi úzkou špičku, která okupuje post-rockový Olymp. Těžko si představit, že byste z popisu nepoznali MONO.
Jejich jedinečný přístup kombinuje dojemné orchestrální aranže a kytarový shoegaze, kterým si vytvořili svou vlastní hudební bublinu, v níž se slučuje mnoho hudebních elementů a prolíná ještě více emocí.
Jejich každoroční koncertování čítá kolem 150 koncertů, přičemž dodnes MONO navštívili více než 59 zemí (a stále jich přibývá). Hrdě se pyšní titulem jedné z mezinárodně nejúspěšnějších japonských kapel, kterou valná část kritiků i fanoušků řadí k nejlepším koncertním kapelám.
Po úspěšném absolvování světového turné ke 20. výročí před dvěma lety japonská čtveřice vstupuje do třetí dekády. Tu v září 2021 zahájila vydáním jedenáctého alba „Pilgrimage of the Soul“, k němuž se váže i naplánované turné, a v květnu 2022 pak následoval jejich vůbec první celovečerní soundtrack „My Story, The Buraku Story“.
Euforický kvartet Takaakira (kytara), Tamaki, Yoda (kytara) a Dahm (bicí) ale na turné doprovodí další lahůdka.

Máte-li v krvi alespoň stopové prvky obsahující intoxikaci po Portishead, Massive Attack nebo Björk, GGGOLDDD jsou matroš přesně pro vás.
Temná, skličující hudba elektronického základu, ale razantně rocková avšak s hitovým potenciálem traumatizující a hypnotické pop music zabalené do blyštivého brnění, jež slouží jako metafora obranného štítu před životními traumaty.

-----------------------
MONO
https://youtu.be/5jfvrvbbBkw
https://youtu.be/dRi1gjWk0fc
https://youtu.be/FlM4QWlvDzo

GGGOLDDD
https://youtu.be/D0IKHa9hu6A
https://youtu.be/4xfPPr29Yfo
https://youtu.be/3O5tPgXXIbw

Podobné akce