Municipal Waste, Immolation, Schizophrenia - Praha

10.10.2024 18:30 v Fuchs2

Každá metropole má svou velkou skládku. Bývá někde na předměstí či vyloženě za městem.
Pokud se jedná o nebezpečné odpady, skladují se bez kompromitující dokumentace na utajených místech či se za úplatu vyváží do zemí třetího světa.
Jak je tedy možné, že se MUNICIPAL WASTE, IMMOLATION a SCHIZOPHRENIA zjeví 10.10. 2024 v samém srdci našeho hlavního města, na pražském ostrově Štvanice?
Zrada! Komplot! Spiknutí!

Nukleární crossover maniaci MUNICIPAL WASTE z amerického Richmondu se zrodily na začátku milénia, aby hrdě pozvedli potrhaný prapor thrash metalu, který v devadesátkách pokryl prach nezájmu.
Renesance stylu dala vzniknout stovkám podobných kapel, ale málokteré vydržely až do dnešních dnů. MUNICIPAL WASTE mají bohatou diskografii, kterou letos v květnu korunují devátým řadovým albem Tango & Thrash.

Američtí pionýři IMMOLATION jsou oprávněně považováni za stálici deathmetalové scény, kterou ostatně pomáhali po celou dobu její existence utvářet. Disharmonické tritóny, nečekané zvraty, bizarní časové signatury, mrazivé předěly, nezapomenutelné ponuré riffy, jedinečné struktury písní, neutuchající energie i na koncertech až po nehorázně poetické texty těchto legend death metalu zůstávají nenapodobitelným originálem.

Večer otevře death-thrashová čtveřice z belgických Antverp SCHIZOPHRENIA, která v lednu 2020 překvapila, či chcete-li šokovala svým debutním EP "Voices" a stala se vyloženě přes noc jedním z nejžhavějších jmen na metalové scéně.