Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Němeček + Eva Sajanova & Dominik Suchy

23.2.2024 19:30 v Dejvická klubovna

Post-folk a snově-syrová elektronika Vedle chorvatské kapely Nemeček se představí slovenské duo Eva Sajanova & Dominik Suchy.

Němeček
Křehké melodie, hypnotické rytmy a i hutné post-rockové stěny, které ve své hudbě staví chorvatské trio Nemeček, čeká 23. února česká premiéra v dejvické Klubovně. Trojčlenná kapela pracuje se slovanským folkem, propůjčuje si jeho nástroje a hudební postupy a následně je přesouvá do hudebních klubů 21. století. Nemeček může svým zvukem připomínat belgické Black Heart Rebelion, tematicky se ale věnuje regionu oblasti Balkánu a jeho tradicím. Ambientní plochy, chorvatská loutna tambura a kytarový distortion se potkávájí i v trilogii alb Prokletije, ze které letos jde druhá deska. První nahrávka z této série se před třemi lety zařadila do chorvatského žebříčku nejlepších alb roku 2021. Nemeček zároveň patří k nejzajímavějším hudebním objevům z jihovýchodní Evropy.
https://nemecek44.bandcamp.com/
https://youtu.be/S7AnhX-86bY

𝗘𝘃𝗮 𝗦𝗮𝗷𝗮𝗻𝗼𝘃𝗮 & 𝗗𝗼𝗺𝗶𝗻𝗶𝗸 𝗦𝘂𝗰𝗵𝘆
Slovenské duo, ve kterém se potkala hudebnice z post-jazzové kapely God and Eve s producentem noisového projektu Tittingur, poskládalo pro první společnou nahrávku Decision Paralysis něco pro fanoušky a fanynky Andyho Stotta, Tima Heckera i FKA Twigs.
Loňský debut pod progresivním labelem Weltschmerzen staví na minimalistických smyčkách a chladných syntezátorech, na které se vrství efekty rozrušený hlas Sajanové. Album se obejde bez perkusí a beatů – namísto toho se soustředí na snové až dadaistické texty, které umocňují syrové emoce.
„𝗏š𝖾𝗍𝗄𝗈 𝗌𝖺 𝗋𝖺𝗓 𝗌𝗄𝗈𝗇čí / 𝗏š𝖾𝗍𝗄𝗈 𝖻𝗎𝖽𝖾 𝖽𝗈𝖻𝗋é / 𝖺𝗃 𝖻𝖾𝗓 𝗉𝗌𝖺 / 𝗎𝗉𝖾č𝗂𝖾𝗆𝖾 𝗌𝗂 𝗃𝖺𝗁𝗇𝗂𝖺𝗍𝗄𝗈 / 𝗏š𝖾𝗍𝗄𝗈 𝗌𝖺 𝗋𝖺𝗓 𝗌𝗄𝗈𝗇čí / 𝗏š𝖾𝗍𝗄𝗈 𝖻𝗎𝖽𝖾 𝖽𝗈𝖻𝗋é / 𝗍𝗈𝗍𝗈 𝗃𝖾 𝗆ô𝗃 𝗇𝖺𝗃𝗅𝖾𝗉ší 𝖽𝖾ň.“

https://sajanovasuchy.bandcamp.com

𝘈𝘬𝘤𝘦 𝘱𝘳𝘰𝘣ě𝘩𝘯𝘦 𝘻𝘢 𝘱𝘰𝘥𝘱𝘰𝘳𝘺 𝘔𝘪𝘯𝘪𝘴𝘵𝘦𝘳𝘴𝘵𝘷𝘢 𝘬𝘶𝘭𝘵𝘶𝘳𝘺 Č𝘙 𝘢 𝘔𝘢𝘨𝘪𝘴𝘵𝘳á𝘵𝘶 𝘩𝘭𝘢𝘷𝘯í𝘩𝘰 𝘮ě𝘴𝘵𝘢 𝘗𝘳𝘢𝘩𝘺.

Podobné akce