Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Panzerfaust, Velnias - Praha

15.4.2022 19:00 až 23:00 v Modrá Vopice

Chmurné obrazy budoucnosti lidské rasy

Ignorovat tvorbu Kanaďanů PANZERFAUST by fanouška extrémního metalu zpětně mohlo mrzet. Asi není nutné zmiňovat, že tato výtečná blackovka založená roku 2005 má za sebou koncerty s Marduk, Watain a dalšími, lepší bude ji někam hudebně zařadit. Black metal je v tomto případě jasný, ale jeho tradiční poloha nevyhovující.
PANZERFAUST sice umí vypustit čerta, ale rovněž jsou silně atmosféričtí a kytarovou prací dodávají nervnost a neustálé popichování jehličkami (viz např. přiložená „Promethean Fire“ nebo „The Faustian Pact“), ale nebojí se pustit i do drobných experimentů. Temná nihilistická hudba nese chmurné obrazy budoucnosti lidské rasy a beznaděje pohledem filozofickým a hudebně navazuje na tradici francouzské avantgardy, skandinávské ortodoxie a polského hitmakerovsví, takže nikoho teď už nepřekvapí, že je doporučíme fanouškům Deathspell Omega, Svart Crown, Kriegsmachine, Outre, Mgla nebo Watain. Přičtěte čitelný zvuk i skvělou instrumentaci. Příjezd Panzerfaust byste měli vyhlížet plnou pozorností.

Evropské turné zahrnuje též jejich o rok mladší stájové kolegy VELNIAS z amerického Colorada. Pedál jejich rychlosti je tu sešlápnut na úplně jinou úroveň. Pomalejší, s doomem koketující tvorba je sice černým karbonem prorostlá, ale na povrch se derou vznosnější, až bathoryovské polohy, které nemají daleko k pagan a folk náladám, takže nabízí více prostoru k nadechnutí než hlavní kapela večera.