Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Pasi Mäkelä (FIN) // ErikM & vrrrbitch (FR/CZ)

26.5.2023 20:00 v Punctum - Krásovka

PASI MAKËLÄ: HOMMAGE LES JARDINS DE SABOTANIC
Hommage les Jardins de Sabotanic je finsko-ugrické garážové kabuki sólo finského hudebníka a performera žijícího v Praze, v němž se střetávají podivné operní pasáže s perkusivními podrážděními a výbuchy vnější melodické svobody, rozloženými pásky a rákoskami.
http://sabotanicgarden.blogspot.com/

ErikM & VRRRBITCH - křest alba "L'HORIZON DES ÉVENEMENTS"

Erik a Petr se poprvé setkali v Kanadě na podzim 2021, od té doby hráli na několika festivalech v Česku a Francii a natočili album L'horizon des événements, které vydává v květnu 2023 kanadský label Tour de bras. V tomto duu je zvuk skutečnou komunikační platformou.

ErikM je francouzský skladatel, hráč na elektroniku a výtvarník. Jeho tvorba odkazuje k intimní, politické, ale také populární a vysoké kultuře. Ke zvukům přistupuje jako k živým organismům, které jsou vždy v pohybu, vždy otevřené riziku náhody nebo potěšení a vždy ve stejném okamžiku, ve stejném čase. Když si ve svých improvizacích pohrává se všemi těmito protiklady, dosahuje jeho vystoupení nových výšin intenzity, přičemž se střídá porozumění a senzace, vážnost a fraška, očekávání a instinkt. Mezi jeho významné spolupracovníky patří Luc Ferrari, Christian Marclay, Mathilde Monnier, FM Einheit a Otomo Yoshihide.
https://www.erikm.com/

Petr Vrba je jednou z klíčových postav české experimentální hudby a neúnavným propagátorem volné improvizace. Hraje na trubku, klarinety, syntezátory a další elektronické nástroje. Jako trumpetista Vrba zkoumá zapojení trubky do nových kontextů a vytváření nových kontextů jinými prostředky, a to jak akustickými, tak elektronickými. Prokazuje přitom obdivuhodnou vynalézavost poháněnou fascinací akustickým zážitkem.
https://vrrrba.cz/