Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

PERSEFONE, HYPNO5E, STELLAR CIRCUITS, LAMPR3A - Praha

23.2.2024 18:00 v Kasárna Karlín

PERSEFONE pravděpodobně budou jedinou kapelou z Andorry, co znáte. A pokud nikoli, vězte, že se jedná o našlapaný a osobitý mix progresivního metalu a melodického death metalu vysoké technické úrovně, která ovšem nepřebíjí jejich bohatý zvuk doplněný klávesy a širokou paletu obsažených emocí.
Sextet z hlavního města Andorra la Vella byl založen už roku 2001 a za tu dobu vedle absolvování několika turné a účasti na významných festivalech jako Wacken, Metal Days, Brutal Assault ad. vydal sedm alb, kde je využito nejrůznějších hudebních žánrů, principů a technik, výrazných melodií a spoustu hlavu otáčejících riffů a rytmů, které ovšem hrají pro celek a jeho obohacení.
Poslední album PERSEFONE „Metanoia“ vyšlo u Napalm Records a hostují na něm Einar Solberg (Leprous), Steffen Kummerer (Obscura) nebo Angel Vivaldi, v minulosti to byl např. Paul Masvidal (Cynic). Výčet hostů je zajisté sám o sobě vypovídající.

Speciálním hostem na turné jsou ambiciózní Francouzi HYPNO5E. Progresivní, avantgardou načichlá formace přiveze šesté album Sheol, které je v hebrejské Bibli místem, kde se po smrti setkávají všechny duše, aby zůstaly v tichu a znovu se proměnily v prach.
HYPNO5E se svými skutečně epickými kompozicemi, které často přesahují nejen 10minutovou, ale i 20minutovou hranici, spojují prvky současného progresivního cinematic metalu s ‚folkovými‘ hrátkami a soundtrackovým zvukem.
Zvuk HYPNO5E je silný, niterný, bezprostřední a organický. Jsou tu momenty, které jsou technicky propracované, opatrná melancholie i čirá destruktivní síla. Na rozdíl od mnoha kapel, které se při tvorbě hudby spoléhají na konkrétní zvuk nebo techniku, HYPNO5E nejsou vázáni žádnými pravidly.

Společně s PERSEFONE a HYPNO5E přijedou další dva progresivní spolky, a to STELLAR CIRCUITS z Austrálie a instrumentalisté LAMPR3A ze Španělska.