Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

PETR VRBA & MŁYN & MARTIN NÁBĚLEK - SOUSEDÉ Festival 2022

20.7.2022 20:00 až 22:00 v Punctum - Krásovka

V rámci hudebního festivalu "Sąsiedzi / Sousedé 2022", který pořádá vratislavský Firlej, vystoupí 20.7.2022 v Punctum - Krásovka v Praze ve 20.00 vratislavská skupina Młyn a ve 21.00 nově vzniklý polsko-český projekt pod vedením známého českého multiinstrumentalisty Petra Vrby, skupina Młyn a Martin Nábělek spojený s kolektivem Punktum. 

PETR VRBA

Multiinstrumentalista známý svými experimenty na poli volné improvizace, k níž nejčastěji používá trubku, klarinet, vibrující reproduktory a různé nalezené předměty. Je považován za jednu z nejvýznamnějších osobností pražské experimentální scény. Spolupracoval s mnoha hudebníky, mezi něž patří Xavier Charles, Axel Dörner, Isabelle Duthoit, Kai Fagaschinski, Franz Hautzinger, Chris Heenan, Matthew Goodheart, Christof Kurzmann, Seijiro Murayama, Ivan Palacký, Miro Tóth a Michael Zerang. Spolu s americkým skladatelem Georgem Cremaschim se podílel na činnosti Pražského improvizovaného orchestru a byl přizván ke spolupráci se slovenským souborem Möbius.

MŁYN

The Mill je elektroakustické trio ve složení: Sebastian Milewski - klávesy, Cezary Rosiński - elektronika a Michał Wdowikowski - bicí. Instrumentalisté se inspirují mimo jiné elektronickou hudbou, jazzem a ambientem. Jejich diskografie zahrnuje alba Reklama (2018) u Dym Records a Folwark (2021) vydané u Gusstaff Records. Ke cti jim slouží, že se jim podařilo: Avant Art Festival ve Vratislavi, Dym Festival, Borderline Festival a četné klubové koncerty v Polsku a České republice. Od roku 2018 členové kapely aktivně spoluzakládají kolektiv Wkurvv, který organizuje umělecké akce ve Vratislavi.

--
Dotace z víceletého polského programu INDEPENDENCE 2017-2022 v rámci grantového programu Institutu Adama Mickiewicze "Kulturní mosty".