Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Plurals [uk] + Line Gate [sk]

8.4.2020 20:00 až 23:00 v Punctum - Krásovka

Plurals jsou striktně improvizační projekt proměnlivého složení, v současnosti usazený v anglickém Brightonu. Stálý člen je ovšem Daniel W J Mackenzie známý též jako Ekca Liena, který pod oběma jmény dlouhodobě vydává působivé, převážně ambientní nahrávky. Plurály neboli množná čísla jakoby odkazovaly k vrstvení zvuků musique concrete, hluků a droneových ploch v jejich tvorbě. Každé prostředí, každé místo má svoji specifickou, i když proměnlivou zvukovou stopu. Zvukové koláže Plurals vytváří stopu, která by snadno mohla patřit konkrétnímu místu po zkreslení vzpomínkami a asociovanou náladou, přitom ale vzniká přímo před vámi.

Při vystoupení Plurals tak můžete být svědky vzniku uhrančivého vlnobití vzpomínek na neexistující místa přešlapujícího mezi ambientem a civilizovaným hlukem. Přístup a zvuk Plurals jim zajistil vystupování a spolupráci s celou řadou experimentálních projektů, z nejznámějších nepochybně stojí za zmínku turné s kanadskou Nadjou a společnou desku s Aidanem Bakerem z roku 2013 nebo nedávnou kolaboraci s Jasmine Guffond (mj. Editions Mego nebo Sonic Pieces). Jejich vlastní alba pak vycházejí například na Silken Tofu nebo Latitudes. Plurals se vrací do Prahy po dvou letech od velmi povedeného vystoupení taktéž v Punctu a není důvod čekat nic menšího než hypnotickou dronovou masáž, ze které nechcete procitnout.

Večer otevře dronový projekt Line Gate, který láskyplně navazuje na rozechvělé frekvence Éliane Radigue či Pauline Oliveros. Základ zvuku tvoří niněra, lehce obskurní třecí strunný nástroj ideální k tvoření táhlých ploch s nesmírně organickým zvukem, doplňují jej bezeslovné zpěvy a decentní smyčkování. Koncerty Line Gate fungují jako disciplinované zkoumání toho, co se s lidskou myslí stane při dlouhotrvajícím vystavení minimalistické hudbě, ale také jako křehké rituály, na kterých se posluchači noří hlouběji a hlouběji do příboje zvuku.

https://plurals-drone.bandcamp.com/
https://linegate.bandcamp.com/

Vstup jen na místě.
Jednota tentokrát: ][, Cáry mlhy, MarastMusic.com, Letmo Productions