Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

PQ x Jednota: Doon Kanda & Jesse Kanda live AV + Hydropsyche AV

7.6.2023 18:00 v Jatka 78

Jednota ve spolupráci s Pražským Quadriennale uvádí první pražské vystoupení hudebníka a digitálního umělce Jesseho Kandy, jako support se představí berlínský projekt Hydropsyche.
Koncerty jsou součástí vernisáže Pražského Quadriennale s volným vstupem. Vstup na koncert, který proběhne v prostoru Jatka78, je ale podmíněn povinnou bezplatnou rezervací – ta bude spuštěna v úterý 9. května v 16 hodin. Koncerty budou na sezení a kapacita je tedy omezená.

Z biografie Jesseho Kandy na první dobrou zaujmou jeho výtvarné spolupráce na deskách umělkyň jako Björk, Arca nebo FKA Twigs, Kanda je ale sám svébytným hudebníkem. Jeho křehká a nezřídka znepokojivá hudba elegantně tančí mezi soudobou elektronikou a klasickým pianem, jednou morfuje podobně jako tváře na cover artu, jindy se inspiruje dynamikou hmyzího světa. Kanda rád zkoumá hranice toho, co máme tendenci přijímat jako ošklivé a odpudivé, přitom k tomu není důvod.
Sám hovoří o svém kolísání mezi světlem a tmou, o sochání emocí, které se vrší a cyklí, aby vytryskly v erupce svobody. Jeho vystoupení bude premiérou nového materiálu, ale obsáhne i přepracování dřívějších nahrávek Heart (2017), Luna (2018), Labyrinth (2019) a Galatea (2022).

Členové projektu Hydropsyche budou zdejšímu publiku známí ze sestavy dnes již neexistujících Fiordmoss. Aktuální tvorba dvojice Jon-Eirik Boska a Petra Hermanová vychází z klubové hudby, jíž ale využívá pro spirituálnější účely. Debutovali albem Scree (2019), staví na modulárních a analogových syntezátorech, které doprovází vizuální botanické bakchanálie. Ty vytváří Hermanová v reálném čase – příhodně, neboť právě zkoumání času je něčím, co se ve tvorbě Hydropsyche vrací. V Praze se představí před plánovaným letním vydáním nového alba Exhumed & Forgiven.