Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Pražská noc kryptozpytu - Budeč, Vyšehrad, Garadrak v Klubovně

6.4.2023 19:00 v Dejvická klubovna

PRVNÍ PRAŽSKÝ DUNGEON SYNTHOVÝ VEČÍREK JE TADY!

Pamatujete jak jste před třiceti lety prolézali rozpixelované krypty v klasických RPG? Marně jste hledali s kamarády čtverečkovaný papír, abyste si mohli udělat mapu, když jste hráli dračák? Tak tohle je hudba, která k tomu měla hrát!

Pražská noc kryptozpytu chce přiblížit publiku zejména žánr dungeon synthu, ale i další žánry s ním spojené. Na vůbec první noci vystoupí české DS hvězdy a to:

BUDEČ - syntezátory a středověký folk. Šalmaje a MPC. Budeč je projekt kombinujici prvky středověké a folklorní hudby s dungeon synthovou estetikou a ambientnímy field recordings. Po dvou řadových deskách inspirovaných českou historií a jedním split albem s projektem Vyšehrad se Budeč konečně dočkala živého provedení a to při příležitosti uvedení nového alba jmémen „LX“. To vzniklo během podzimu 2022 jako „budečské requiem“, které je věnováno padesáti devíti bojovníkům a jedné ženě z neoznačeného hrobu z desátého století.

GARADRAK - tuzemská hvězda klasického dungeon synthu. Šestý duben je zároveň přesně šest let od chvíle, kdy Garadrak vypustil do éteru svou první skladbu. I proto se toho dne mlhy podzemních močálů rozestoupí a pohřební tóny kryptodějových šesti dosud vydaných alb pohltí svět a do Klubovny přijede se svou ještě žhavou kazetou V smutným lese!

VYŠEHRAD - Facka z poloviny devadesátek a uvedení druhé vlny blackmetalu do síní Valhally. Jednočlenný hudebně-vizuální, experimentální projekt ve své tvorbě propojuje několik žánrů. Někde mezi Technem a Oipunkem stojí blackmetal, dark ambient, dungeon synth, martial industrial a mnoho dalších. Lofismus, primitivní techno beaty, tänzelcore. Písně Vyšehradu popisují snová putování a výpravy do neznámých končin země, i našich myslí. Runy, maskáče, techno, blackmetal, kobky, lesy, středověk, řetězy, úpění, štěkot divokých psů, samota i okázalé lidové slavnosti. To všechno a mnohem více!

Během celého večera očekávejte drobná RPG překvapení!

Start 19:00

Vstupné 200,-