Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Przepych & Monstre

4.10.2020 19:00 až 23:59 v Underdogs

Kolektiv Underdogs' a Fluff Fest uvádí:
PRZEPYCH (pl) & MONSTRE (fr, Dur et Doux)
neděle 4. října 2020 @ Underdogs'

-----

V neděli 4. října se v Underdogs' v rámci společného turné zastaví francouzské indie rockové duo Monstre a polské art punkové trio Przepych.

Przepych experimentují s obsahem a formou a osekáním výrazových prostředků na minimum dodávají váhu svým sdělením. Ačkoliv kapela využívá typicky rockové nástroje (i když obohacené o samply), snaží se vyhýbat běžným rockovým a post-rockovým postupům. Naopak způsob, jakým nakládají s kytarami a bicími, čerpá inspiraci z hnutí Rock in Opposition, které vzniklo ke konci sedmdesátých let minulého století jako sdružení názorově spřízněných kapel hrajících progresivní a experimentální rock a vycházející z rockové avantgardy jako Frank Zappa, Captain Beefheart nebo Soft Machine. Przepych stejně tak vstřebávají i postupy žánrů no wave (hello Sonic Youth) a post punku. Jejich hudba nemá obroušené hrany, často se bouří proti melodii a nutí posluchače mít se na pozoru, pořád ale zůstává zábavná a hravá. Původní duo Łukasz Plata a Jakub Majchrza (mj. Kurws, Ukryte Zalety Systemu, Norymberga...) po vydání loňské desky 'Regrasabas' natrvalo doplnila hostující zpěvačka Ewa Głowacka.

http://www.przepych.com
https://www.facebook.com/przepychband
https://przepych.bandcamp.com
https://soundcloud.com/przepych

Francouzské duo Monstre ( Monstre la Fêlure), které tvoří hudebnice Alice (basa, zpěv) a Marie (bicí, zpěv), nabízí osobitě minimalistické pojetí indie rocku. Trocha naivity, trocha smutku a trocha post-punkového čarování dávají dohromady subtilní, flegmatické a jakoby v kouřovém oparu zahalené melodie, které se rozvíjejí ve zpomaleném tempu, a vytvářejí tak protipól k frenetičnosti a melodické roztříštěnosti skladeb kapely Przepych. Poslední deska 'Serendipité', která vyšla loni na lyonském labelu Dur et Doux, je o hledání štěstí, které nám bývá tajně vrozené.

https://www.facebook.com/monstrelafelure/
https://monstrelafelure.bandcamp.com
https://duretdoux.com/dur-et-doux/artistes/monstre/