Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
zrušeno

Radian (Rakousko)

21.11.2020 19:30 až 22:00 v Palác Akropolis

Promyšlené hlukové vzorce s letmými odkazy na ambient, jazz a experimentální elektroniku.

Video: https://youtu.be/0dDlNer9CpU

Instrumentální elektroakustické trio pod vedením perkusisty Martina Brandlmayra pracuje s kontrastem: mezi precizním skladatelskou prací a volností improvizace, mezi zvukem a tichem, mezi tmou a světlem. Sází na hutnost živých nástrojů, které využívají k vytváření zvuků, glitchů a textur – výsledkem je hudební mikrokosmos typický temně dumavou atmosférou a eskalující šíří zvuku. Členové Radian žijí a tvoří ve Vídni a jsou jedním z pilířů tamní avantgardní elektroakustické scény.

Vídeňské trio Radian bývá právem považováno za novátory na poli abstraktní elektroakustické hudby – a to především kvůli jejich sofistikovanému balancování mezi experimentálními postupy a atraktivními rytmickými pasážemi, jakýmisi zamlženými ozvuky takzvané inteligentní taneční hudby neboli IDM. Bubeník Martin Brandlmayr, který zároveň hraje na vibrafon a programuje sampler a sekvencer, kytarista Stefan Németh obsluhující syntezátory a baskytarista John Norman se dají označit za jakousi poloakustickou obdobu finských hlukařů Pan Sonic.
Podobně jako oni totiž Radian ve své hudbě zachovávají abstraktní vyjádření, ale zároveň nacházejí cestu zpět k místy téměř primitivnímu rytmu a jako jedni z mála suverénně obhájili jeho existenci v tomto druhu hudby. Na matematicky přesné perkusní struktury se tu nabalují mikrosamply, minimalistické pasáže střídají promyšlené hlukové vzorce a setkáme se zde i s letmými odkazy na ambient, jazz a samozřejmě experimentální elektroniku. Jejich hudba je chytrá a chytlavá a dá se bez nadsázky označit za pop budoucnosti. Na zatím posledním a vůbec nejlepším a také výrazně hlučnějším albu Chimeric (Thrill Jockey 2009) dovádějí svou svébytnou poetiku k dokonalosti.

Více info na:
https://rachot.cz
Rachot
www.radian.at

Podobné akce