Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
zrušeno

Revenge, Profanatica, Misþyrming, Ultra Silvam - Praha

4.5.2021 19:00 až 23:00 v Futurum Music Bar

Opovržení svátostí, zadušení lidství

Kanaďané REVENGE reprezentují asi ten nejtvrdší kalibr zničující hudby. Jejich muzika je pro otrlé a ještě otrlejší. Vedle Blasphemy a Teitanblood z nejznámějších a nejzběsilejších war black/death mlátiček je hodně monotónní a objektivně vzato i dost primitivní a nemá daleko k porouchanému bucharu, který bez ustání drtí i ty poslední už dávno na padrť rozšmelcované zbytky. A takto vypadají i jejich koncerty. Revenge téměř nezastaví a sázejí do davu jeden palcát za druhým. Hrnou to své přímočaré násilí, co vás nutí někomu vedle vás rozdrtit lebku. Jenže v jednoduchosti se skrývá síla, a když hrajete tak agresivně jako Kanaďané, platí to dvounásob, neb se tu bavíme o barbarské síle několika megatun! Loni se v Praze REVENGE po osmi letech ukázali po boku Mgla, fanoušci urputné drtivosti však s jejich novou deskou „Strike.Smother.Dehumanize“ budou mít další šanci načerpat nekompromisně surovou animalitu už v lednu.

O primordiální síle můžeme mluvit i ve spojitosti jedné z prvních amerických blackovek. Nesvatou trojici PROFANATICA r. 1990 zakládal zpívající bubeník Paul Ledney s dalšími dvěma kumpány, kdy téhož času všichni ještě znesvěcovali jméno páně v ponurých Incantation. Stejně jako Revenge, ani PROFANATICA pro své konání nevyhledávají nabklýskanou produkci a snaží do zvuku všechen ten hnus, co jim z nástrojů leze, nacpat přirozeně. Bez přikrášlení, bez balamucení, jak jsou skvělými muzikanty. Už tři desetiletí tu jde hlavně o rouhaní, temná zaklínání a zběsilé ejakulování na vše božské. Pokud přistoupíte na pravidla hry, musí vás tenhle hudební primitivizmus povznést až do… No prostě, naživo jsou PROFANATICA naprosto geniální a jejich koncerty mají neuvěřitelné koule. A nová pekelná palba, desetiskladbový komplet “Rotting Incarnation of God”, je toho smrdutým příkladem. Nějaká hudba prostě měla zůstat pod zemí.

MISÞYRMING jsou se Svartidauði určitě nejvýraznějšími představiteli islandského black metalu. V tomto subžánru chaotičnost vítězí nad melodičností a zuřivost nad kultivovaností. Disharmonie, podivné kytarové linky, chladný a zlý zvuk, patřičně nenávistný vokál a technická bravura. MISÞYRMING do Prahy v této vybrané společnosti ještě jednou přivezou album „Algleymi“ (vyšlo u elitního bm labelu Norma Evangelium Diaboli) a opět potvrdí pověst silné energické live kapely.

U švédských blackmetalistů z Malmö se dá vzpomenout na Watain, Taake či Nifelheim, ale neznamená to, že byste si je s nimi spletli. Ačkoli jsou ULTRA SILVAM věrni melodické podobě švédského blacku s patrnou příměsí poctivého metalu, jejich zvuk není uhlazený, ale poctivě syrový. Jejich loňský debut ”The Spearwound Salvation” je deskou hodnou zapamatování, takže neznáte-li, víte, co máte právě udělat…

Revenge - band
https://youtu.be/G6b7kJK46HY

album 2020: https://youtu.be/8WKDTU8_790
live: https://youtu.be/-guGhOEryEg

Profanatica
https://youtu.be/Dqm1uZILMn4
https://youtu.be/PobEI6T1LSQ
https://youtu.be/oAriblQSeC0

live: https://youtu.be/ZmgiChXr1hk

Misþyrming
https://youtu.be/n-nwEe9xx_k

album: https://youtu.be/op_1nA7VDKc
live: https://youtu.be/BFZ6iKivFW0

Ultra Silvam
https://youtu.be/dO5HLvi6m3k