Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Rouilleux /// Tomáš Knoflíček /// Jasnovidec

30.7.2021 19:00 až 23:59 v Punctum - Krásovka

ROUILLEUX
Rouilleux vznikl v roce 2009 jako jednočlenný projekt Luboše Rezka, kombinující psychedelické písně s kytarovým noisem. Po debutovém album Zugwang následovala přeměna na kapelu, do níž se zapojili hudebníci z okolí labelu KLaNGundKRaCH a pražské experimentální scény. Tříčlenná sestava vydala v roce 2014 album Scatter Your Soul, kterému dominoval rockovější zvuk s bicími a baskytarou, v roce 2016 pak EP The Spoils, kde vystupuje do popředí především syntezátor ve spojení s vokálem, kytarou a dechy. Poslední deska Lycanthropic Sounds (2019) pak dokonává odklon od kytar a kromě vokálu stojí zejména na pianu, syntezátorech a varhanách. Přes všechny proměny ovšem Rouilleux zůstává především projektem, který je neustálým ohledáváním zvuku daného hlasem, drone music a nekonvenčním písničkářstvím.
https://rouilleux.net/


TOMÁŠ KNOFLÍČEK
Kurátor, hudebník, promotér, autor několika klipů a zvukový experimentátor Tomáš Knoflíček je na poli experimentální hudby spjat především s formací Gurun Gurun. V letošním roce nicméně vydal vynikající sólové album Vaguely Delimited Targets, na němž mezi ambientními glitchovýmmi strukturami, modulárními smyčkami a field recordings překvapivě zaujímá ústřední místo psaltérium neboli žaltář, ve středověku jeden z nejrozšířenějších hudebních nástrojů vůbec.
https://zvukolom.bandcamp.com/album/vaguely-delimited-targets


JASNOVIDEC
Michael Nechvátal (Kult Masek, Raw Deal) a Daniel Jakeš (Koroze), výrazná jména improvizační hlukové scény, debutovali se společným projektem Jasnovidec loni stejnojmennou kazetou u labelu Stoned to Death. Zkraje letošního května pustili do světa rovnou dvojalbum, které vydali vlastním nákladem a jež za použití dvou modulárních syntezátorů a minima efektů nakropili během jediného dne.
https://jasnovidec.bandcamp.com/

Vstupné 150+ Kč.

Koncert se koná za podpory Magistrátu Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury ČR. Díky!