Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Shit & Shine + Opatův modul

22.2.2023 19:00 v Punctum - Krásovka

Nasrat a vyleštit: poťouchlý seriózní muž Shit & Shine čerpá z nekonečného rozbitého hrníčku opojných nápadů

Hudba, kterou skládá Craig Clouse pod jménem Shit & Shine, často působí, jako by někdo zhudebnil bizarní zprávy, jakými nás zásobuje stát Florida (případně Brno). Představte si kolíbavý tanec aligátorů, co omylem snědli balíček metamfetaminu, který ztratil šedesátiletý dealer v havajské košili a rozbitých žabkách. Tu kytarovější, tu ryze elektronické nahrávky Shit & Shine ale nevznikají pro legraci – a ani na Floridě. Craig Clouse je z Texasu; teď podruhé přijede do Prahy představit své pokroucené a nekonečně zábavné rytmy.

Clouse je mimořádně plodný hudebník – jeho desky stihly zaštítit labely od Editions Mego přes Rocket Recordings po Riot Season –, jeho tvorbu lze ale stále přijímat s dychtivostí. Mimo jiné proto, že není jasné, kam se příště vrtne. Někdy volí psychedeličtější polohy (vzpomeňme na opojný split s britskými Gnod), jindy se vydává na méně přístupné stezky elektronické avantgardy (deska 54 Synth-Brass, 38 Metal Guitar, 65 Cathedral). Ovšem nejvíce mu sluší poloha, kterou variuje nejčastěji – totiž když se pustí do podvratné elektroniky s patinou. Jeho taneční tracky by se rozhodně neztratily na libovolné párty, estetika Shit & Shine je ale znepokojivě pokroucená a hudba rozhodně ne (jen) extaticky neškodná. Na mysl přichází rané filmy Harmonyho Korina, taneční euforie v hodně špinavém sklepě.

Koncert proběhne v pražském klubu Punctum 22. února 2023, večer zahájí Opatův modul – trojice inspirovaná jmény jako Flying Lotus, Jon Hopkins nebo Boards of Canada, která s gustem moduluje zvukové i obrazové samply. Klíčová indicie pro nerdy: Korg KM-202. S glitchi Shit & Shine si to bude náramně rozumět.

Pořádá Jednota.

Akce probíhá za podpory Ministerstva kultury ČR a Magistrátu hlavního města Prahy.

Podobné akce