Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

SKÁLMÖLD, SEVEN SPIRES, ATAVISTIA - Praha

10.3.2024 18:00 v Futurum Music Bar

Islandští SKALMÖLD (staré islandské slovo, které znamená ‚věk mečů’ a označuje se jím období islandské občanské války z 13. st.) představují téměř čistou esenci viking metalu. Jejich hudba je hrdá, tvrdá i melodická, dá se békat v taverně při přípitku poháry z rohoviny a možná vám bude v hlavě znít až se jednou budete odebírat do Valhally.
Za třináct let svého působení SKALMÖLD letos vydali šestou desku „Ýdalir“. Jednu z nich dokonce zdobí Islandský symfonický orchestr, k tomu mají dvě alba živá. A novinku, jakožto pestrý výběr z desek předchozích, vám koncertně protřelá a kompletně zpívající šestice ve složení tři kytary, basa, klávesy a bicí do Košic přiveze!

V americké kapele Seven Spires se objevují prvky mnoha metalových stylů a žánrů, včetně melodického death metalu a black metalu. Hudba kapely se soustředí na koncepční alba, která se obvykle odehrávají ve stejném fiktivním vesmíru.

Druhým supportem budou ATAVISTIA, epická metalová kapela z Vancouveru využívající melodický death metal, black metal a skandinávský folk, na nějž klade rozmáchlé instrumentální party a velkolepé orchestrace. Milovníci Wintersun by měli zbystřit!