Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Sonitus #40: Rae ~ Nesso ~ Olbos ~ Kolektiv

12.8.2021 20:00 až 23:00 v Punctum - Krásovka

Punctum presents Sonitus #40
the live coding edition

Uplynul téměř rok od posledního večera naší domovské nežánrové série Sonitus, jež uvádí hudebníky a hudebnice na cestách. Tentokrát Sonitus přináší trojici italských live-coding projektů pod jmény Rae, Nesso a Olbos. Jejich záběr sahá od dronových kompozic po rozlámané abstraktní beaty. Za místních večer podpoří proměnlivá livecodingová úderka Kolektiv.

Rae, Giulia Francavilla je italská skladatelka, zvuková umělkyně a performerka. Její praxe je zaměřena na imerzivní aspekty zvuku a poslechu, které zprostředkovává pomocí algoritmické kompozice. Přistupuje ke zvuku jako k plastické a tvárné hmotě, rozvíjející se v podobě širokých artificiálních zvukových ploch.

https://raemusic.bandcamp.com/

Nesso je hudebník jménem Francesco Corvi z Říma. Založil label Mossa Records a spolupracuje s projektem Umanesimo Artificiale. Studuje na Center for Audiovisual Research and Processing (CREA) v Udine.

https://nesso.bandcamp.com/

Olbos je Riccardo Ancona, který se zaměřuje na zkoumáním časových zlomů a posunů ve zpracování konkrétních zvuků a algoritmické kompozice. Tanečně orientované livecoding sety představuje v klubech, zatímco volnější improvizace vytváří jako hudbu pro divadlo a muzea. Je spoluzakladatelem Mossa Records, spolupracuje s Light Item a je součástí několika souborů, včetně Bulbos a Sinicuichi.

https://olbos.bandcamp.com/

Kolektiv je otevřené mezinárodní sdružení tvůrců algoritmických vizuálů a elektronických hudebnic/níků respektujících tradici live codingu, umělecké formy využívající živé psaní kódu, vytvářející nástroje pro zvuk a obraz přímo před zraky diváků.

https://k-o-l-e-k-t-i-v.github.io/

Sonitus je nepravidelná nežánrová domácí koncertní série klubu Punctum.
/ Sonitus is an irregular non-genre specific home concert series of Punctum club.

https://vimeo.com/album/5795364

- - - support us - - -

https://www.patreon.com/punctum