Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Sophie Hutchings (AU) + David Boulter (UK) | MUSIC INFINITY

11.4.2024 19:30 v Palác Akropolis

Meditativní hudbu australské skladatelky Sophie Hutchings ocení zejména příznivci tvorby Michaela Nymana, Maxe Richtera nebo Nilse Frahma. Večer Music Infinity otevře svou sólovou tvorbou klávesista Tindersticks, anglický hudebník a skladatel David Boulter.

Časopis MOJO zařadil Sophie Hutchings debutové album Becalmed z roku 2010 mezi pět nejlepších nezávisle vydaných desek a ohodnotil jej jako „strhující, vitální a majestátně melodické“. Klavíristka byla také nominována na australskou cenu National Live Music Awards jako nejlepší instrumentální hudebník.

Její uhrančivé kompozice na deskách doplňují smyčcové aranže i vokální sbory. V roce 2017 se navrátila nejen svým EP Byways, tentokrát pro severskou vážnohudební značku 1631 a také pátým albem Yonder, se kterým se naposledy objevila u nás v roce 2018 v kavárně Potrvá.

Pro své sedmé album vstoupila Hutchings v roce 2019 do Sydney's Trackdown Studios vyzbrojena sbírkou již složených skladeb, na které sedal prach, a výběrem nově složeného materiálu. Ve spolupráci s dlouholetými spolupracovníky Peterem Hollem a Jay Kongem bylo výsledné album Scattered on the Wind vydáno na Mercury KX na začátku roku 2020.

Předloni pak doplnila svou diskografii vydařeným osmým albem Echoes in the Valley a do třetice se na prestižní značce Mercury KX (Olafur Arnalds, Lambert, Luke Howard ad.) navrátila loni na konci roku devátým albem A World Outside, které také přijede představit v dubnu pražskému publiku.

Společně vytváří náladu na hraně bdění a spánku, vědomí mizejícího do slastné náruče klidu. Ve čtvrtek 11. dubna se hudebnice ze Sydney navrátí do Paláce Akropolis přesně po 7 let od své české premiéry v rámci Music Infinity.

Hudební lahůdkářství Musíc Infinity však otevře britský hudebník, skladatel a zakládající člen kapely Tindersticks, David Boulter, který krom své sólové tvorby skládá také hudbu k filmům a seriálům - například téměř ke kompletní filmografii francouzské režisérky Claire Denis. Na festivalu vystoupí výjimečně právě se svou sólovou hudbou včetně fragmentů z tvorby pro film. Zazní i skladba z českého seriálu HBO Pustina a také jedna skladba Tindersticks, to vše doplněno jeho snovou videoprojekcí.

Oba umělci vytváří náladu na hraně bdění a spánku, vědomí mizejícího do slastné náruče klidu. Ve čtvrtek 11. dubna se hudebnice ze Sydney, Sophie Hutchings navrátí do Paláce Akropolis přesně po 7 let od své české premiéry v rámci Music Infinity a premiérově se zde představí britský hudebník a zvukový umělec David Boulter. Přijďte se společně zasnít.


https://www.sophiehutchings.com/
https://davidlboulter.com/