Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

STIMUL Nights: WIDT / We Will Fail (PL)

2.10.2021 19:30 v Punctum - Krásovka

Stimul festival přiváží dva výrazné dámské projekty z Polska, které reprezentují aktuální podobu radikálního přehodnocení odkazu klubové hudby, techna, ale i operní kultury. Bohatě strukturované kaskády zvuků i mocně zkresleného zpěvu s těžko předpokládaným vývojem dalších sekvencí v projektu Widt bude balancovat projekt We Will Fail s barvitým a leckdy až melancholickým pojetím taneční hudby.
WIDT je audiovizuální spolupráce dvou sester - Antoniny Nowacké (hlas) a Mily Nowacké (živý vizuál). Jejich díla vycházejí z konceptu abstraktní opery, který je založený na nonverbálním vyprávění oscilujícím mezi koncertem, performancí, instalací a operou či videoartem. Widt využívají širokou škálu hlasových možností a organické zpětné vazby toku digitálního videa v duchu minimalismu, které odkazuje k univerzálním vlastnostem a procesům, což vede ke kompozicím zároveň subtilním, neuchopitelným i dynamickým. Sestry spoluvytvářejí audiovizuální pásmo TEYAS s legendárním berlínským producentem Christophem De Babalonem. V roce 2019 založily také novou hudební skupinu Mentos Gulgendo.
Duo již vystupovalo na undergroundových a avantgardních festivalech, jako např: KRAAK Festival [BE], Counterflows Festival [UK], Shiny Toys Festival [DE], Sonic Arts Revisited [BE], UH Festival [HU], Easterndaze [DE], Supernormal [UK], Publiek Park [BE], UNSOUND Festival [PL], Avant Art [PL], mezi umělci jako Hermann Nitsch, Charlemagne Palestine, David Behrman, Księżyc, Mats Gustafsson, Pierre Bastien, Sue Tompkins, Christoph De Babalon, Benedict Drew, Johannes Bergmark, Raphael Rogiński, Francesco Cavaliere.

We Will Fail je projekt umělkyně Aleksandry Grünholz. V roce 2014 debutovala dvoudílným albem Verstörung, vydaném u Monotype Records, které mělo spoustu pozitivních ohlasů a recenzí. Hudbu We Will Fail je těžké žánrově zařadit, hlavní důraz je kladen na rytmus, pročež může být spojována s technem a klubovou hudbu. Grünholz ale tvrdí, že je to hudba spíše k poslechu a přemýšlení než k tanci. Aleksandra vystupovala na mnoha evropských scénách (Londýn, Berlín, Malmö, Budapešť atd.) a festivalech CTM a Unsound (v Krakově a Torontu) a na mnoha dalších. V roce 2018 založila s Jakubem Mikołajczykem label refined.productions. V listopadu 2019 vydala své třetí LP nazvané Dancing.