Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
zrušeno

Swans

17.3.2021 19:00 až 23:00 v Divadlo Archa

Stran pandemie COVID-19 a příslušných opatření PŘELOŽENO původně z 29.04.2020, poté z 16.08.2020 - vstupenky zůstávají v platnosti.
Čtěte info v diskuzi této události.
...due to COVID-19 pandemic and regarding relevant regulations, the event is POSTPONED originally from 29 April 2020, then from 16 August 2020 - tickets remain valid. Read info at discussion field of this event.

Divadlo Archa uvádí
ve spolupráci se Scrape Sound Inc. a Silver Rocket:

(USA, Young God Records/ Mute Records)
special opening guest: (USA, ex-Swans)

PŘEDPRODEJ VSTUPENEK:
1. Prvních 100 kusů vstupenek za zvýhodněnou cenu 550,– Kč bylo vyprodáno během prvních čtyřech a půl hodiny od zahájení prodeje 10.10.2019
2. DALŠÍ vstupenky, nyní již za 650,– Kč, jsou k dispozici v předprodejních sítích GoOut.cz, Tickepro a Ticketportal (všude plus obvyklé distribuční poplatky) a dále pak bez poplatků v pokladně a prostřednictvím webu Divadla Archa a také prostřednictvím Silver Rocket ZDE: http://www.silver-rocket.org/obchod/k/listky
3. Na místě v den koncertu pak pouze na pokladně Divadla Archa za 750,– Kč

www.divadloarcha.cz
www.scrapesound.org
www.silver-rocket.org

 se znovu narodili. Čerství, s novou vizí, s upřeným pohledem. Pokolikáté už? Kdo sleduje nekompromisní hudební cestu   dobře ví, že reinkarnace jeho legendární kapely v ní hraje jednu z klíčových úloh. Aktuální album je prvním – a naprosto báječným – důkazem, že Gira neřekl poslední slovo ani po plánovaném konci předchozí „comebackové“ sestavy SWANS, která terorizovala a hypnotizovala fanoušky v letech 2010–2017. „SWANS teď tvoří neustále se proměňující soubor hudebníků, které jsem vybral jak pro jejich hudební talent, tak i lidské kvality. Snažím se vycítit, kdo z nich může přispět svým nezaměnitelným podílem na atmosféře té které skladby,“ vysvětluje Gira, proč otevřel dveře kapely novým tvářím. „Jsou to lidé, jichž si nesmírně vážím. Ve spolupráci se mnou mají zásadní podíl na konečné podobě materiálu,“ říká Gira. Současnou koncertní sestavu SWANS tvoří Michael Gira, Kristof Hahn, Phil Puleo, Christopher Pravdica a Dana Schechter a na šestém postu multi-instrumentalisty se představí buď Larry Mullins (The Bad Seeds, ex-Angels of Light, častý studiový host SWANS apod.) nebo electronik-experimentátor Ben Frost.


Aktuální album   nelze ani omylem považovat za slepého následníka předchozí desky   (2016), jíž předchozí etapa SWANS promyšleně vrcholila a také se jí uzavřela. Aktuální verze SWANS nestaví tak urputně na bolestivém hluku a v lecčems navazuje spíše na nahrávky    tedy projektu, kterému Michael Gira věnoval roky 1999 až 2007 (ostatně, jednou z jeho staronových souputníků je třeba baskytaristka   známá z Bee & Flower či Insect Ark, která např. vedle starého známého Kristofa Hahna patřila právě k pilířům tehdejších Angels Of Light). Takřka fyzický atak v kapele nahradila detailní práce s akustickými pasážemi, jejichž naléhavost si ale v ničem nezadá s proslulým rachotem SWANS – právě naopak: zatímco „minulí“ SWANS svou hudbou doslova hloubili díru do zemského jádra, ti „současní“ pozorují pracně vytvořeným otvorem temný vesmír a přinášejí nám o něm zprávu.

Svou stopu do nového alba otiskli hudebníci, s nimiž Gira spolupracoval v různých fázích SWANS (z té poslední všichni:   Norman Westberg,   Thor Harris,   Paul Wallfisch), zajímavým navrátilcem z poloviny 90. let je pak   (aka Toby Dammit) – spolupracovník (mimo jiné) Iggyho Popa a člen Caveových The Bad Seeds. „Rozhodl jsem se Larryho kontaktovat poté, co jsem viděl pár dílů německého televizního seriálu ´Babylon Berlin´, kde v několika kabaretních scénách svým nezaměnitelným způsobem obsluhoval bicí. Smál jsem se asi půl hodiny – a pak jsem mu zavolal. Jsem rád, že jsem to udělal,“ říká Gira. Doprovodné vokály na   svěřil Gira dvojici Anna a Maria von Hausswolff. „V roce 2017 jsem viděl Annu a Marii na zvukové zkoušce zpívat dohromady jeden song ze setu Anny – a byl jsem okamžitě pohlcen a nadšen,“ vzpomíná Gira. Mezi další hudebníky na   patří třeba proslulý australský experimentátor   dále Baby Dee, The Necks, Jeremy Barnes, Heather Trost, Cassis Staudt a mnozí další…

Nové album SWANS   vyšlo na značce Young God prostřednictvím Mute Records 25. října 2019 jako 2LP, 2CD a digitální download.

Jak víme, s Michaelem Girou a jeho SWANS se nikdy nic neopakuje dvakrát. Těšíme se na současný zvuk téhle legendární, ovšem nyní zcela nové a svěží formace!

Michael Gira, Ben Frost neboLarry Mullins, Kristof Hahn (jiné nástroje než v předchozí sestavě), Phil Puleo, Christopher Pravdica (jiné nástroje než v předchozí sestavě) a Dana Schechter…