Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Tábor (křest) | Grant Havoc | Talk=Trouble

www.dayafter.cz
https://tbor1.bandcamp.com/
https://www.instagram.com/my_z_udoli_hvezd/
https://www.instagram.com/dayafterrecords/

---

Láska je srážka vlaků, smrt nečekej. Čekej svítání. Přichází do mrazivého dušičkového rána - právě pro něj jakoby bylo nahráno album Údolí hvězd pražské čtveřice Tábor. To přichází tři roky po debutové nahrávce Liebe. Adam, David, Kateřina a Magdalena po ten čas cizelovali pro Tábor typické atmosférické skladby, prodchnuté zvukem starého harmonia, tříbili a kultivovali to, co zaseli na Liebe.

Údolí hvězd vznikalo koncem loňského října ve studiu Tropical Cell, sídlícím v pražských Kasárnách Karlín a vychází u plzeňského labelu Day After Records. Členové a členky kapely, které můžeme znát z dalších, na české nezávislé scéně zavedených kapel (Bahratal, Oswaldovi, Vole, Or a další), naplno rozvinuli mantrickou povahu svých kompozic. Odrážejí se v nich uplynulá léta, do nichž se vepsaly nově nabyté rodičovské povinnosti i nečekané události. Atmosféra desky se tentokrát buduje pozvolněji, harmonické zpěvy dostávají více prostoru, bezútěšnost střídají chvíle, kdy se lze znovu nadechnout.

Zvláštní bezčasí totiž panuje v Údolí hvězd, končině, kterou se rozhodli Tábor obydlet. Vybájené místo, kde lze natrefit na postavy z dětských nočních můr a další bytosti, skrytá zákoutí i lány luk. Jeho průzkum probíhá v osmi zastaveních, je pozvolný a soustředěný. I Údolí hvězd ukrývá jistou zlověstnost, harmoničtěji, bez lezavé bezvýchodnosti. (Obroušený jemný) jazyk básnických textů nepozbývá své údernosti, propisuje se do něj uplynulý čas, kdy se roční období střídají podle docela jiných pravidel.

---

Křest desky Údolí hvězd podpoří naši přátelé:

Grant Havoc

https://granthavoc.bandcamp.com/album/its-hard-to-remember-what-we-did-last-november

Talk=Trouble
https://talkistrouble.bandcamp.com/