Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Tábor, Oldřich Janota, UKWLT v Synagoze na Palmovce

17.10.2021 19:00 v Libeňská Synagoga

Hluch Crew, kapela Tábor & Krajinou přílivu srdečně zvou:

OLDŘICH JANOTA
Neúnavný hledač neprošlapaných cest, nezaměnitelný zpěvák a kytarista, básník a břitký fejetonista Oldřich Janota začal vystupovat v sedmdesátých letech s folkovými baladami. V letech 1977-79 hrál s Jakubem Nohou a dalšími hudebníky v pražské skupině Pentagram. Hledání nových výrazových možností ho vedlo k založení souboru Mozart K. (1978-81) s nezvyklým nástrojovým obsazením (harmonium, saxofon, mandolína, kytara, bicí) a později k práci s experimentálním rockem a minimalistickou hudbou ve spolupráci s Pavlem Richterem a Lubošem Fidlerem (1981-84). Od počátku devadesátých let vystupuje Oldřich Janota především sólově s kytarou, ale také v celé řadě komunitních projektů (Ora Pro Nobis, společné desky s Romanou Šilhavou a manžely Havlovými). Na kontě má celou řadu alb (Mezi vlnami, Podzimní král, Sešité, Neviditelné věci a další...), v archivních edicích pak vyšly i předlistopadové nahrávky a spolupráce (Jako měsíc, High Fidelity, Ultimate Nothing).
http://www.oldrichjanota.com/

UKWLT
Stopa, kterou za sebou vyryl Unkilled Worker, je hlubší než ty nejtemnější basy Mariánského příkopu. Jeho aktuální alter-ego se skrývá za šifru UKWLT (Unkilled Worker Lowland Tundra) a zbrusu nová kazeta s názvem "Remedios" (stejně jako jeho předchozí nahrávky vyšla na labelu Silver Rocket) je svědectvím o osamělém a tvrdohlavém putování za tím nejsyrovějším zvukem. UKWLT je v tomto ohledu základní jednotka, velký třesk, prvočinitel: hudba ohlodaná na samý základ, až na tu nejtvrdší kost. Industriální zarputilost Godflesh naráží na šestistrunné vlnobití pravěkých riffů - a výsledek si nespletete. Ať už totiž svou kytaru týral v kultovních Wollongong nebo aktuálně v Nesbitt´s Inequality (kde při výjimečné spolupráci stáhl na temnou stranu síly alternativní stálici OTK), jeho rukopis je jasně čitelný: nikam vás nezve. Jestli se přidáte, je jen na vás.
https://www.silver-rocket.org/katalog/ukwlt-remedios

TÁBOR
Rituálnost a omamnost středověkých ohňů z rukou sporadicky vystupující smečky členů a členek Or, Vole, Lvmen, Oswaldovi či MaVa. Kapela Tábor realizuje vlastní vizi temného ambientního folku a minimalismu, který má kořeny v kapelách jako Three Mile Pilot, ale i Velvet Underground nebo v osmdesátkové československé scéně. Z novějších kapel si možná vzpomenete na Jaye Jayle, ale hudba Táboru je oproti všem zmíněným charakteristická bohatými vrstevnatými zpěvy zapojujícími všechny členy a členky. Hudba Táboru je jako ospalá zimní nezasněžená krajina, ale hospoda s ohněm a svařákem je hned pod kopcem. Jejich debutovou desku s názvem Liebe vydává label Stoned to Death (2020).
https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/liebe