Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

The Cassandra Complex

21.5.2024 19:00 v Palác Akropolis

Po 12 letech se k výročí 40 let vrací do Prahy THE CASSANDRA COMPLEX!

Ikonická elektronicko-rocková skupina THE CASSANDRA COMPLEX, kterou v roce 1984 založili irští hudebníci Rodney Orpheus a Paul Dillon, stále uchvacuje publikum svým průkopnickým zvukem.

Cesta kapely začala, když se Orpheus a Dillon, inspirováni setkáním v nočním klubu v Leedsu, rozhodli založit skupinu, která spojila zvuk bicích automatů, syntezátorů a počítačových rytmů se zkreslenými kytarami - a dali tak vzniknout žánru industriálního rocku. THE CASSANDRA COMPLEX zůstávají i po čtyřiceti letech vlivnou silou elektronického rocku, v němž se mísí prvky EBM, industriálu, gothic rocku i nové vlny a synthpopu.

V roce 1985 se jejich druhý singl "Moscow Idaho" rychle vyšplhal do indie hitparád po celém světě, nasytil alternativní rozhlasové stanice a ovlivnil celou generaci kapel. THE CASSANDRA COMPLEX upevnili svůj vliv trilogií klasických alb: "Grenade", "Hello America" a "Theomania".

Po reunionu se kapela představila na elektrizujících vystoupeních po celé Evropě a Jižní Americe. Jejich zatím poslední studiové album "The Plague" z roku 2022 dosáhlo uznání kritiků a umístilo se na prvním místě německého Alternative Chart. V aktuální sestavě Andy Booth, Axel Ermes, Rodney Orpheus a Volker Zacharias se THE CASSANDRA COMPLEX poprvé od roku 2012 vrátí do Prahy – a zahrají v Paláci Akropolis!

Podobné akce