Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

The KVB | Futurum Music Bar

17.2.2022 20:00 až 23:59 v Futurum Music Bar

Futurum Music Bar & D Smack U Promotion present
The KVB
17. 2. 2022, doors 20:00
Futurum Music Bar, Praha

Vstupenky za 330 Kč + poplatky v prodeji na webu Futurum Music Baru a GoOut.cz. Vstupenky online: https://goout.net/cs/listky/the-kvb/higk/

The KVB se vracejí s novým singlem Unité, který předznamenává nové album Unity. To vyjde 26. listopadu 2021 na labelu Invada Records. V rámci turné k nové desce se The KVB představí i 17. února ve Futurum Music Baru

Undergroundové coldwave duo The KVB je zpět se svou dosud nejsilnější a nebezprostřednější deskou.

Album produkoval a míchal Andy Savours (Black Country New Road, My Bloody Valentine,
The Horrors). Unity představuje velký skok ve zvukové pouti kapely.

V deseti skladbách The KVB mistrovsky spojují své pověstné komponenty – zářivé kytary, bohaté syntezátory a svůj jedinečný talent vytvářet nálady a atmosférické pasáže – to vše v dynamické nové podobě.

S ohlášením nového alba také představují nový videoklip Unité, což je dle jejich slov "pocta období života, které trávili v Berlíně s dunivým kopákem a ostrými synťáky". Unité skvěle kombinuje temnotu i světlo alba, s texty týkajícími se urbanismu a dystopické potenciální budoucnosti zabalené do euforického raveového groovu.

První skladby na album Unity začaly vznikat počátkem roku 2019 ve Španělsku, kde bylo duo ovlivněno rozestavěnými luxusními vilami, které tak vypadají od roku 2008, kdy proběhl ekonomický kolaps. V těch opuštěných místech a betonu zalitém sluncem bylo něco krásného a děsivého.

V soundu The KVB bylo vždy něco dystopického, ale nyní je tam navíc jakési nadšení.

The KVB debutovali v roce 2012 albem Always Then, které bylo inspirováno kapelami Cabaret Voltaire a Jesus and Mary Chain a dále v roce 2018 vydali ostřejší Only Now Forever.

V roce 2010 založil zpěvák/skladatel/multiinstrumentalista Nicholas Wood sólový projekt a vydal celou řadu limitovaných kazet a vinylů. O rok později se k němu přidává
zpěvačka/klávesistka/vizuální umělkyně Kat Day. Kapela v minulém desetiletí vydala několik kritikou nadšeně přijatých alb a EP, jejich minulé album Only Now Forever již vyšlo na Invada Records.

Duo vystoupilo na mnoha koncertech v U.S.A., Číně, Rusku & Japonsku, než jim lockdown nabídl možnost přesídlit z Berlína do Manchesteru a začít pracovat na nových skladbách.