The Legendary Pink Dots / UK/NL

15.3.2022 20:00 až 23:00 v Underdogs

The Legendary Pink Dots jsou anglicko-holandská experimentální rocková kapela, která se zformovala v Londýně již před 40 lety. Její jádro po celou dobu existence tvoří Edward Ka-Spel a Phil Knight. V současné době s nimi jako kytarista vystupuje ještě Erik Drost.

Ačkoliv jsou Legendary Pink Dots na hony vzdáleni mainstreamu, vydali za svoji dlouhou kariéru již více než 40 alb.

Hudba The Legendary Pink Dots v sobě mísí prvky neo-psychedelie, ambientu, elektroniky, industriálu, synthpopu, post-punku, noisu, jazzu, popu, goth-rocku a tuny dalších představitelných žánrů, to vše s výrazně experimentálním a avantgardním projevem, který se stále vyvíjí, ale přesto zůstává velmi specifický. Písním dominuje Ka-Spelův výrazný vokál, který si vysloužil srovnání s Pink Floyd nebo Sydem Barretem, celkově je pak kapela srovnávána s velikáný krautrocku jako Can, Faust, Brainticket nebo Neu!

The Legendary Pink Dots se poprvé představí ve smíchovském Underdogs' poté, co třikrát za sebou v posledních letech vyprodali o něco menší Café V lese.

Koncert se uskuteční 15. března 2022, vstupenky jsou v předprodeji v síti GoOut za 299,- + poplatky, na místě pak budou k dispozici za 350,- (pouze v případě nevyprodání v předprodeji).