Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

The Ocean Collective, Pg.Lost, Hypno5e, Psychonaut - Praha

8.1.2022 19:00 až 23:00 v Underdogs

opět PŘELOŽENO / POSTPONED

Berlínští THE OCEAN se přelévají do roku 2022!

Aktuálním datem je nyní 8.1.2022, klub zůstává stejný. (UNDERDOGS´)

Nepodařilo se zachovat kompletní původní line-up, původně avizované Svalbard nahradí na přesunutém turné belgičtí sludgeový PSYCHONAUT.

FB event: https://www.facebook.com/events/675156696412370

Vaše zakoupené vstupenky samozřejmě zůstávají v platnosti pro nový termín koncertu. Pokud chcete z jakéhokoliv důvodu požádat o vrácení peněz, učiňte tak prosím nejpozději do 2. 6. 2021.
V případě našich e-ticketů pište na: filip@obscure.cz (prosím nezapomeňte u nich uvést číslo vaší objednávky).

Pokud jste držiteli lístků ze sítě Ticketmaster, kontaktujte, prosím, přímo je.

Děkujeme vám za pochopení a trpělivost.

Obscure team


---


Fanerozoikum neskončilo, fanerozoikum trvá…

Hutní progresivisté THE OCEAN tu naposledy zazářili v zimě s Leprous, předtím zas na festivalu Brutal Assault. A jelikož se schyluje k vydání pokračování jejich konceptu „Phanerozoic“ s podtitulem „Mesozoic/Cenozoic“, je nasnadě, aby berlínský kolektiv kreativců zas vtrhl na podia.
Aby ale bylo jasno, progresivní metal v jejich podání je něco diametrálně odlišného, než jakou má většina posluchačů představu. Žádné instrumentální orgie, kde se jednotlivé nástroje předhánějí, tu hledat netřeba. V základu jde jen o srážku post-metalu a hardcore, takže je lepší vycházet z kapel jako Intronaut, Mastodon nebo Cult of Luna. Promlouvají tu těžké rytmy, promyšlené konstrukce písní a hrátky s aranžemi a melodií, důležitá je gradace a stupňování napětí, dusná atmosféra, smysl pro dramatično. V podstatě jde o hudební aplikaci principu sonických erupcí, takže onen progresivní metal tu ustupuje přímočaré intenzitě sdělení, aby vyexplodovával ven, když přijde jeho čas. Surovost, ničivost, energie. A pak tu je ještě Loïc Rossetti, který ze svého hrdla dokáže vyloudit snad cokoli.
I když jsou THE OCEAN u Metal Blade, stejně by bylo fajn, kdyby se o nich po 8 albech už začalo konečně pořádně mluvit, neb jejich muzika je strhující a nevytrácí se z ní sdělení ani mnoha posleších.

Phanerozoic tour však nebude jen o The Ocean, neb jeho sestava je seskládána více než velmi dobře a čítá výhradně spolky hrající neomšelou hudbu plnou povznášejících momentů a myšlenek a snažící se nenásledovat, ale cesty vyšlapávat. Jmenovitě to jsou: instrumentální post-rockeři PG.LOST ze Švédska, několikero žánrů fúzující progery HYPNO5E z Francie s ještě aktuálním albem „A Distant (Dark) Source“ a atmosféričtí crusteři SVALBARD z UK, kteří do d-beatového rytmu a zvuku vtěsnávají euforičtější blackové nebo post-rockové pasáže.

I když je Fanerozoikum označení geo-období posledních cca 540 milionů let a tedy stále trvá, na tomhle turné k poslechu nebude žádná muzika, která by svou nepůvodností překročila byť jen poslední desetiletí.

The Ocean Collective
https://youtu.be/BPMrwSwl8is
https://youtu.be/Nt6IpvnGt4A
https://youtu.be/QJntMFh0E70
https://youtu.be/N9F-Nf3SWtc
https://youtu.be/9d-sUkXxs4E

pg.lost
https://youtu.be/-m1IjVeMVck
https://youtu.be/KTuXQ1QYcf0
https://youtu.be/xK44AvrKOhA
https://youtu.be/C1XIa8IjN8o

Hypno5e
https://youtu.be/Uu2_6mr2RUc
https://youtu.be/MlIJ8zUJL4U
https://youtu.be/LLd3H0CqJMQ
https://youtu.be/4wdlFIhKGwo-------------------------------------------------------------------------------------
THE OCEAN COLLECTIVE, PG.LOST, HYPNO5E, PSYCHONAUT
08. 01. 2022 - Praha, Underdogs
FB event:
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/382

Předprodej viz e-TICKET výše, dále pak v síti Ticketmaster.