Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
zrušeno

The Ocean Collective, Pg.Lost, Hypno5e, Svalbard - Praha

16.6.2021 19:00 v Underdogs

Fanerozoikum neskončilo, fanerozoikum trvá…

Hutní progresivisté THE OCEAN tu naposledy zazářili v zimě s Leprous, předtím zas na festivalu Brutal Assault. A jelikož se schyluje k vydání pokračování jejich konceptu „Phanerozoic“ s podtitulem „Mesozoic/Cenozoic“, je nasnadě, aby berlínský kolektiv kreativců zas vtrhl na podia.
Aby ale bylo jasno, progresivní metal v jejich podání je něco diametrálně odlišného, než jakou má většina posluchačů představu. Žádné instrumentální orgie, kde se jednotlivé nástroje předhánějí, tu hledat netřeba. V základu jde jen o srážku post-metalu a hardcore, takže je lepší vycházet z kapel jako Intronaut, Mastodon nebo Cult of Luna. Promlouvají tu těžké rytmy, promyšlené konstrukce písní a hrátky s aranžemi a melodií, důležitá je gradace a stupňování napětí, dusná atmosféra, smysl pro dramatično. V podstatě jde o hudební aplikaci principu sonických erupcí, takže onen progresivní metal tu ustupuje přímočaré intenzitě sdělení, aby vyexplodovával ven, když přijde jeho čas. Surovost, ničivost, energie. A pak tu je ještě Loïc Rossetti, který ze svého hrdla dokáže vyloudit snad cokoli.
I když jsou THE OCEAN u Metal Blade, stejně by bylo fajn, kdyby se o nich po 8 albech už začalo konečně pořádně mluvit, neb jejich muzika je strhující a nevytrácí se z ní sdělení ani mnoha posleších.

Phanerozoic tour však nebude jen o The Ocean, neb jeho sestava je seskládána více než velmi dobře a čítá výhradně spolky hrající neomšelou hudbu plnou povznášejících momentů a myšlenek a snažící se nenásledovat, ale cesty vyšlapávat. Jmenovitě to jsou: instrumentální post-rockeři PG.LOST ze Švédska, několikero žánrů fúzující progery HYPNO5E z Francie s ještě aktuálním albem „A Distant (Dark) Source“ a atmosféričtí crusteři SVALBARD z UK, kteří do d-beatového rytmu a zvuku vtěsnávají euforičtější blackové nebo post-rockové pasáže.

I když je Fanerozoikum označení geo-období posledních cca 540 milionů let a tedy stále trvá, na tomhle turné k poslechu nebude žádná muzika, která by svou nepůvodností překročila byť jen poslední desetiletí.

Podobné akce