Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

The Underground Youth (UK) & Kill Your Boyfriend (IT)

1.11.2021 20:00 až 23:00 v Underdogs

Mood: The Underground Youth + Kill Your Boyfriend

THE UNDERGROUND YOUTH (UK)

> Temná, post-punkem a psychedelií formovaná kapela The Underground Youth z Manchesteru, momentálně usazená v Berlíně, je původně sólovým projektem frontmana Craiga Dyera. Tato čtyřčlenná kapela za několik let existence odjela turné po celém světě a nyní po třech letech přichází s v pořadí desátým albem, které nese název 'The Falling' a vychází již tradičně na labelu Fuzz Club Records.
> Na nové desce The Underground Youth víceméně opustili svůj obvyklý potemnělý kytarový post-punk provoněný shoegazem a přináší jednodušší zvuk tíhnoucí k romantické výpravnosti a tendenci k folk-noiru.
> Posledním singlem 'Letter From A Young Lover' své album tajemně uzavírají. Prostý klavír v kombinaci s Dyerovým melancholickým barytonem vytváří ve spojení se smyčci dojem filmového soundtracku. “Text je poměrně jednoduchý - píseň je o psaní dopisu mladší verzi sebe samého. Hudebně je to ale naprostý opak - je to temné a dramatické. Tenhle střet nálady a kontextu dává písni mocný dojem.”
>Za víc než 10 let existence okolo sebe dokázali vytvořit základnu fanoušků, kterou neúnavně kultivují již legendárními atmosférickými vystoupeními po celém světě. Jinak to není ani u nás, a proto i do Prahy se kapela vrací již pátým rokem.


KILL YOUR BOYFRIEND (IT)

>Italské duo Kill Your Boyfriend existuje od roku 2011. Extrémně hlasitý a temný psych/post punk/industrial vyznačuje jasnou inspiraci kapel jako Suicide, Jesus and Mary Chains nebo Joy Division.
>Mají za sebou několik EP, splitko s New Candys nebo turné s The KVB nebo Zola Jesus. V roce 2020 vydali album 'Killadelica' na britském Sister9 Recordings, americkém Little Cloud Records a domácím labelu Shryec.


Vstupenky budou k dispozici na GoOut za 340 Kč.