Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

THIS WILL DESTROY YOU / THE OCEAN - Praha

25.9.2023 19:00 v Rock Café Praha

Experimentální rockeři THIS WILL DESTROY YOU skládají dlouhé, atmosférické instrumentální skladby a využívají k tomu vrstvy nejrůzněji naefektovaných kytar, čímž v jejich kaskádovité cinematic hudbě a táhlých plochách posluchače unášejí do skrytých světů jeho mysli. Jejich zvuk má různobarevné spektrum a obsahuje vlivy shoegaze, ambientu, doom metal a post-rocku.
Kromě svých alb THIS WILL DESTROY YOU složili a nahráli hudbu k řadě celovečerních filmů, dokumentů a uměleckých instalací.
Kapela z Kalifornie navíc od roku 2018 nekoncertovala v Evropě, a beztak poslední rozsáhlé turné absolvovala v roce 2014, takže mnoho měst starého kontinentu tak čeká na jejich návrat.
A ten se blíží. V září přijedou s berlínským kolektivem THE OCEAN.

Hutný progresivní metal v podání THE OCEAN je diametrálně odlišný od běžně vnímané podoby žánru. De facto jde o třaskavou heavy srážku post-metalu a temného hardcore, takže progresivní metal tu ustupuje přímočaré intenzitě sdělení, aby vyexplodovával ven, když přijde jeho čas.
Než heroická instrumentace jsou hybnou silou těžké a důmyslné rytmy, promyšlené konstrukce písní a hrátky s aranžemi a melodií. Důležitá je gradace a stupňování napětí s dusivou atmosférou a smyslem pro dramatično. A pak je tu ještě Loïc Rossetti, který ze svého hrdla dokáže vyloudit snad cokoli.
Muzika THE OCEAN je strhující a nevytrácí se z ní sdělení ani po mnoha posleších.

THIS WILL DESTROY YOU / THE OCEAN

Podobné akce