Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

THY CATAFALQUE, THE ANSWER LIES IN THE BLACK VOID - Praha

30.3.2024 18:00 v Kasárna Karlín

THY CATAFALQUE jsou jedinečnou maďarskou avantgardní metalovou kapelou s kořeny v black metalu, která se zrodila v roce 1998. Přestože kapela vydala 11 alb a je hrdým členem soupisky Season Of Mist, až do roku 2022 nikdy nehrála živě. Nyní vyráží na své první turné, aby předvedli kvalitu experimentální maďarské scény. Doprovodí je holandsko-maďarští avantgardní doom metalisté THE ANSWER LIES IN THE BLACK VOID. Tento hudebně výjimečný večer v Kasárnách Karlín si nesmíte nechat ujít!

THY CATAFALQUE, neustále se vyvíjející a avantgardní hudební entita, představuje "Alföld", metamorfní album, jehož kořeny sahají až k těžkým začátkům. Zatímco čerpá inspiraci z počátků projektu, jeho hlavní strůjce Tamás Kátai do něj vnáší moderní progresivní prvky a posouvá tak nahrávku za hranice konvenčního metalu. "Alföld", popisované jako nejpřímočařejší a nejklasičtější extrémně metalové album v historii projektu, se zaměřuje na tradiční metal bez inovací a s potěšením ukazuje Kátaiův návrat ke starým myšlenkám. Název, který znamená "Velké pláně", vzdává hold jeho rodišti Kátai v jihovýchodním Maďarsku.

Původně blackmetalová kapela THY CATAFALQUE se vyvinula do rozmanitých hudebních směrů a získala si příznivce díky albům jako "Róka hasa Rádió" (2009) a "Rengeteg" (2011). Přijali avantgardní metal a na albech jako "Sgùrr" (2015) a "Naiv" (2018) zkoumali nové zvukové možnosti. V roce 2021 se THY CATAFALQUE vrací s albem "Vadak", což v maďarštině znamená "Divocí". Album se zabývá tématy smrtelnosti, zdůrazňuje společnou křehkost člověka a zvířete a zkoumá životní instinkty a strach ze smrti. Se zvukem, který organicky roste a je ovlivněn širokou škálou zdrojů, zachycuje "Vadak" exotickou a divokou podstatu imaginativní cesty THY CATAFALQUE. Projekt vedený vizionářem nepřestává fascinovat metalové nadšence svým důvěrně známým, a přesto pokrokovým přístupem.