Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Tomáš Palucha (křest alba) + Ginger Wizard & The Peter Jacksons, Talk=Trouble

27.9.2023 18:30 v Kasárna Karlín

Tomáš Palucha křest alba Rauš + Ginger Wizard & Peter Jacksons, Talk=Trouble
—vstupenky: https://bit.ly/KK_koncert_tomaspalucha

Po Čaru přichází Rauš! Kapela Tomáš Palucha měla od začátku jasně vymezené teritorium – hypnotická kytarová hudba, ve kterém se ale vždy pohybovala s naprostou svobodou. Nejinak je tomu na nejnovějším albu Rauš, které vychází po delší odmlce 21. září 2023 u Day After Records. „Rauš je nezbytně krátkej a pomíjivej okamžik transu a radosti, něco jako pobyt člověka na tomhle světě. Pomíjivej záblesk lásky. Zároveň je to princip jednoduchýho rokenrolu, ke kterýmu se na týhle desce trochu víc vracíme,” Palucha navazuje na svou deset let šlechtěnou poetiku, která vzdoruje cynismu, jakým se můžeme chtít obrnit tváří v tvář každodenním strastem. Deska se tedy několik dní po svém vydání dočká křtu v Kasárnách Karlín!

Dalším účinkujícím je původem kuchyňový projekt Radomíra Szajtera, bývalého kytaristy noise rockových Pacino, se stálým kapelním doprovodem – Ginger Wizard & Peter Jacksons. Tvorba projektu se pohybuje někde mezi prog rockem, psychedelií, nebo krautrockem s pronikající zálibou v četbě fantasy, či fascinace švédským hudebníkem Bo Hanssonem. Ginger Wizard & Peter Jacksons navíc společně nahráli „sedmipalec“, který vyjde během září u Stoned To Death Records a rovněž bude pokřtěn během večera v Kasárnách.

Do třetice jako host vystoupí Honza Šamánek aka Šaman, známý ze současných i minulých kapel, namátkou: Protijed, Remek nebo V0NT. Méně se ví, že sólově tvoří pod aliasem Talk=Trouble, a to angažovanou experimentální elektroniku.

Tomáš Palucha "Ursiny" live session https://youtu.be/RSFjPzNZn4U?si=szwTaTSfkh6a69oe