Tones of Decay III

13.9.2024 15:00 až 14.9.2024 23:59 v MeetFactory

Třetí ročník oslav oldschool death metalu v Praze. Dva dny plné opravdové oddanosti a vášni k žánru!

Útrobami smíchovského Meetfactory se budou linout prašivé melodie oslavující rozklad tkáně, rytmy drtící kosti a chropot měnící krev na hnis.

Examinaci tu podstoupí několik společenství, které se touto problematikou aktivně zabývají. Mnohé z nich se řadí k nejlepším studentům oboru a navazují tam, kde stařešinové už nedokáží plnohodnotně pokračovat.

Kapely:

APPARITION je death metalová kapela ze španělské Zaragozy, založená v roce 2018. Kapela byla založena s myšlenkou uchopit pochodeň intenzivního death metalu konce 80. a počátku 90. let snáznaky toho nejhrubějšího thrash metalu.

UNDERGANG – mrtvé oživující chorobná zkaženost z Dánska Undergang, založený v roce 2008, je ztělesněním nejtěžšího a nejšpinavějšího death metalu, jakého si lze představit. S kytarami podladěnými do ultra nízkého drsného rachotu znějícím jako zurčící odpadní voda v kombinaci s těžce bušícími bubny a vokály, které buď zvrací chorobné zkaženosti nebo kvílí v dusivé agónii, se Undergang stal kultovním jménem v celém death metalovém undergroundu.

REPUKED Stockholmští Repuked vznikli v roce 2007, kdy bylo na scéně hodně tech death metalových kapel. Byli z toho dost unavení a prostě chtěli hrát jednoduchý špinavý death metal s hrubým punkovým základem. Začínali jako 3-členná kapely vždy připravena se někde zbourat a přitom vytvořit ty nejhnusnější melodie, jaké jsou myslitelné.

MASTER je americká death metalová kapela, kterou založil Paul Speckmann v roce 1983 pod názvem Death Strike a o dva roky později ji přejmenoval na Master. Kapela za 40 let své existence vydala 15 plnohodnotných alb, poslední nazvané „Saints Dispelled“ v roce 2024. Kapela měla velký vliv při utváření rané death metalové scény a mnoho death metalových kapel uvedlo Master jako svůj vliv. Pro všechny fanoušky těžké hudby, ať už s death/thash/grindové scény či pro milovníky punk/HC kapel, jsou Master kapelou, kterou vždy stojí za to vidět naživo. Letos v září v Praze tedy skloníme svou hlavu před - Master!