Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Tribulation, Bølzer, Molassess - Praha

1.10.2022 19:00 v Nová Chmelnice

Tam kde se sklíčenost proměňuje ve zvuk...

Ačkoli dnes TRIBULATION hrají de facto gotický metal a svou hudbu vystavili výraznému zjednodušení, pro Hulténův hlas a temně metalovou estetiku nezapřou, že jejich kořeny jsou v death/black metalu - s letmým ohlédnutím nazpět do roku 2015 („Melancholia“) se dají najít např. styčné body i s tím, co nyní hrají Satyricon.
Švédská kapela si sice dává záležet na své vizuální prezentaci, ale jejich skladby jsou stále velmi dobře složené a obsahují chytlavé melodie, které naživo – ať jsou v klubu, hale, nebo na festivalu – vždy výtečně fungují a šlapou. A Tribulation tradičně odehrávají skvělé koncerty, mezi než můžeme zařadit i v Čechách ten poslední před Ghost. Jakmile totiž Švédi hrábnou do strun, všem je okamžitě jasné, že tohle není žádné „divadýlko“ a že tu v prvé i poslední řade jde o hudbu. A o tu půjde i v únoru, kdy Tribulation vtrhnou do Evropy už s novým albem!
Po roce nekonečných příprav a překladů se na ně můžete těšit na Nové Chmelnici v Praze, takže se přijďte – alespoň na jeden večer – nechat posednout a být svědky toho, jak se sklíčenost mění ve zvuk.

Při otevírání Pandořiny skřínky a přeměně smutku ve zvuk jim na turné bude napomáhat dobře známé zběsilé black/death duo BØLZER z Zurichu, které je stále silně diskutovaným tělesem. Tahle snadno zapamatovatelná a originální dvojice staví na enormně živelném a temném zvuku a dokáže zaujmout nejen hudbou, ale i každým pohybem.
To Holanďani MOLASSESS na to půjdou úplně jinak. Psychedelický rock, v němž se dají slyšet jak původní kapely, tak ti, kteří se jím inspirovali a vytvarovali z něj úplně jinou mazlavě lepkavou formu jako např. Fini Oranssi Pazuzu. MOLASSESS jsou někde na půl cesty a s ženským zpěvem ctí jak kořeny, tak se vydávají na vzrušivě tajemné halucinogenní eskápady.