Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Twin Tribes (USA) + Saigon Blue Rain (FR)

8.10.2021 19:30 v Klub 007 Strahov

Američtí Twin Tribes rostou doslova přes očima. I když ve vzduchu stále visí hromada otazníků, neodolali jsme a kapelu pro vás zabookovali pro českou koncertní premiéru.

"Když to hodně zjednoduším - živelná analogová rytmika She Past Away rozzářená barevným melancholickým zvukem Drab Majesty se vyznává k nezpochybnitelné lásce k The Cure i k odkazu klasiků Clan of Xymox", básnil nad druhou řadovkou Twin Tribes v recenzi na našich stránkách kolega Demi Mortuus. A nebyl sám. Zjevení jménem Twin Tribes zaujalo, jak intenzivní studiovou tvorbou, tak i silnými koncerty.

Vypadá to, že koronavirová pauza Luise Navarra a Joela Niña Jr. nemá sílu zastavit. V současné době dvojka z Texasu vydává remixovou desku "Altars" a plánuje rozsáhlé podzimní turné. Jeho součástí by mělo být i první vystoupení kapely v České republice. Termín koncertu je stanoven na 8. října 2021 do pražského Klubu 007 Strahov!

Společně s nimi se na pódiu legendárního kulturního svatostánku představí i francouzská formace Saigon Blue Rain. Tu založili v roce 2012 Franck Pelliccioli a Ophélie Lecomte ještě pod názvem Stupid Bitch Reject, pod kterým vydali také své první eponymní EP. Kapela doposud vydala tři, kritikou vychvalovaná alba (to poslední, "Pink Obsession" v roce 2019) díky kterým se etablovali na scéně a vystoupili například na festivalech Wave Gotik Treffen, Nocturnal Culture Night nebo Tomorrows Ghosts Festival v britském Whitby. Mají za sebou také německé turné s ceněnými Švýcary The Beauty of Gemina.

Doposud posledním vydaným nosičem Saigon Blue Rain je loňské EP "Songs for the Boys" z loňského roku. Kapela ve své tvorbě kombinuje francouzské vlivy s typickým wave zvukem a shoegaze či dreampopovými doteky, které připomenou například The Cure, And Also The Trees nebo třeba Cocteau Twins.

Vstupenky na tento dvojkoncert budou v prodeji pouze na místě, a to za cenu 350,- Kč