Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
zrušeno

UADA, Regarde Les Hommes Tomber, Solbrud, Velnias - Praha

6.4.2021 19:00 v Nová Chmelnice

UADA napotřetí vypustili džina a dobývají svět...

UADA reprezentují black metal z pobřeží Tichého oceánu postavený na melodiích a ostrých epických riffech v podobě, která je v Evropě poměrně vzácná. Zněli by podobně Mgla, kdyby jejich hlavním skladatelem byl Jon Nödtveidt z Dissection? Napadnou vás díky náladám např. Cult of Fire? V každém případě pro oregonské těleso je stěžejní původní vlna blacku 90. let, do nějž zasazují své obrazotvorné melodie.
I když Amíci, jejichž jméno v latině znamená ‘strašidelný’, s debutem zaznamenali doslova raketový start a nejen díky svým silným koncertům stale strmně stoupají vzhůru, přesto se UADA drží hlubin undergroundu, čemuž odpovídá i jejich doprovod na turné na podporu nového alba „Djinn”. To i přes otevření se okolním a ne vyloženě extrémním vlivům a začlenění netradičních postupů zachovává jejich zvuk a sklízí zatím samé nadšené ohlasy, takže koncert pro fanoušky ne typického melodického blacku bude zajisté více než lákavý.

Black metal s výraznými post-metalovými prvky REGARDE LES HOMMES TOMBER se poslouchá moc dobře. Některé riffy mají neuvěřitelnou sílu a kapela je objektivně o třídu výš než velká část slavnějších post-blackových kapel, které k žánru nedovedou přistoupit bez rigidního patosu. Francie podobné kapely „umí“ (zmiňme např. The Great Old Ones, kteří v prosinci přijedou s Vltimas), takže „Ascension“, jejich deska z kraje roku vydaná Season of Mist, bude rovněž dost silným lákadlem.

Doma cenění SOLBRUD z Kodaně přivezou atmosférický black metal a VELNIAS, jako Uada sídlící u Eisenwald, naopak mix black - doom - folk metalu.