Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Ulver

7.5.2020 18:30 až 22:00 v Palác Akropolis

Ulver jsou úkaz. Formace vedená charismatickým hlasem Kristoffera Rygga ani ve třetí dekádě svých experimentů ještě neprobrázdila všechny hudební perspektivy. Původně blackmetalová kapela odskočivší si k akustickému albu zakotvenému v lidovém folku skončila jako těleso ustájené u House of Mythology, nezávislého britského labelu specializujícího se na hudbu bořící hranice mezi žánry. Uctívaní Noři trasformovaní ve vizionářské těleso schopné pracovat s jakoukoli hudební látkou, ať jde o ambient, elektroniku, pop nebo soundtrackovou hudbu, jsou tak nakonec stájovými kolegy např. divno-folkařů Current 93, experimentujícího jazzmana Stiana Westerhuse, nebo hlasitých avantgardistů Zu. Bývalí fanoušci by je tak za jejich hudební proměny vykázali z „ráje“, ale jak Vlci zaseli, tak sklizí… a geneze tentokrát přinese plody zkaženosti.
Vlci (Ulver) v lidské mytologii a kultuře mají prominentní postavení. Nejinak tomu je posledních 20 let, kdy kreativně ustálený soubor svým každým krokem vzbudí ohromný zájem médií a bouřlivý ohlas v řadách fanoušků, což platí i pro jejich živé performance. Jejich komplexně promyšlená představení očarovávají všechny smysly a příležitostí pro tyto povznášející a nezapomenutelné zážitky tolik není, však v Praze se Ulver objevili před několika lety.
S novou show a novým setem se Ulver do Evropy vrací na 15 zastávek. Kdo zmeškal svůj vlak vidět výjimečné Nory v akci, bude mít příležitost 7. května v pražské Akropolis.

live: https://youtu.be/zDiYso6TveQ
vizualizer: https://youtu.be/I_tR3H1BHic
video: https://youtu.be/LZidTB3vP48
The Assassination of Julius Caesar: https://youtu.be/QTVzllTJ1CA?list=PL1UhiOE60JL-7AiRtBcCGo71402Kmj4Qp
Drone Actvity: https://youtu.be/0vh-pcnuzuo
Blood Inside: https://youtu.be/3bb6yvlkT9M
Shadows of The Sun: https://youtu.be/YSwIahX6t6I
Perdition City: https://youtu.be/AUQpHPPbdCI
The Marriage Of Heaven And Hell: https://youtu.be/PlrW9SUCINo