Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
zrušeno

Umbrtka

15.1.2021 20:00 v KD Šeříková

Dobrý den,
Umbrtka nekoncertuje. Výjimečná situace zpochybňující tento fakt však občas může nastat. Tato doba nyní přichází v Plzni na Slovanech.

Projekt Umbrtka byl založen v roce 2000 pány Morbivodem a Strastinenem jako hudební a myšlenková oslava boha a specifického vnímání industriální estetiky města. Fascinace atmosférou železnice, kovodělné výroby a starých dělnických jídelen přinesla s dvěma desítkami dlouhohrajících alb umělecký proud zvaný prachmatismus. Tvorba Umbrtky se stala populární zčásti na black metalové scéně, především však oslovuje zaměstnance drah, soustružníky a karuseláře. Rok 2021 je významným datem, neboť sám pán Umbrtka oslaví své 61 narozeniny. Kromě nejznámějších skladeb jako Umbrtkovo nádraží nebo Salám dobyvatel zazní také vysněné Vnitřní vlaky a Nocovat v bagru.

Koncert otevře black-deathová skupina Mallephyr. Jejich skladatelská a instrumentální zručnost strhává početnou posluchačskou základnu počínaje rokem 2014. Skrze jejich desky "Assailing the Holy" a "Womb of Worms" si právem vydobyli značný věhlas.