Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Uniform (US) & Pinkish Black (US)

7.5.2022 20:00 až 23:00 v Underdogs

Mood & Full Moon present:

UNIFORM

> Nekompromisně ukrutná formace Uniform se po dlouhých čtyřech letech vrací do Prahy. Na závěr svého evropského turné představí v pražském klubu Underdogs‘ své oceňované album Shame, které vyšlo loni v září. Shame zachycuje newyorské Uniform v nové sestavě, kde ústřední dvojici Michaela Berdana (zpěv) a Bena Greenberga (kytara) doplňuje bubeník Mike Sharp.

> Uniform neprodukují hudbu příjemnou na poslech, protože ani náš svět není zdaleka příjemný k životu. Ale skrze pudové emoce, hlučnost a těžkotonážní riffy se newyorská formace snaží napojit na posluchače a vyprovokovat kritický dialog či inspirovat ke katarzi. Skupinu založil v roce 2013 Michael Berdan se svým dlouholetým přítelem Benem Greenbergem (dříve The Men). Ve dvojici začali tvořit hudbu plnou sžíravého kytarového skřípotu postaveného na nekompromisním hromobití automatických bicích a s punkovou zběsilostí vdechli život debutu Perfect World z roku 2015 a o dva roky později i jeho následníkovi Wake in Fright.

> Jejich pronikavé vystupování a pochmurná, evokativní atmosféra přilákala zástupy posluchačů, mimo jiné i Davida Lynche, který se rozhodl dvě z jejich skladeb, Tabloid a Habit, rozeznít v poslední sérii svého majstrštyku Twin Peaks. I samotný John Carpenter, legendární hororový režisér, jim k remixu svěřil svoji skladbu Vortex, zaujali také experimentální zlosyny The Body, s nimiž loni spolupracovali na kolaborativním albu Mental Wounds Not Healing.


PINKISH BLACK

> Experimentální sci-fi avant-metal synthdoomová dvojice z Texasu navštíví Prahu vůbec poprvé. Jon Teague a Daron Beck v jednoduchém složení bicí / syntezátor vytváří dynamické metalové masy již od roku 2010. Poslední album Concept Unification vyšlo v roce 2019 u Relapse Records.

Koncert pořádá Mood spolu s platformou Full Moon Forum.

unifuckingform.com
facebook.com/uniformnewyork
pinkishblack.bandcamp.com

fullmoonzine.cz
facebook.com/pg/bookingmood

Koncert proběhne v rámci projektu Full Moon Forum, který v roce 2022 podporuje Ministerstvo kultury ČR.