Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Vánoce v Jednotě: Andrea Belfi + Lofn + White Trash Wigwam + Mʊdʌki

17.12.2022 19:30 v Punctum - Krásovka

Jakého hudebníka si pozve Thom Yorke i Jednota? Andrea Belfi patří mezi skupinu vynalézavých bubeníků, jako jsou Eli Keszler, Valentina Magaletti nebo Greg Fox, kteří během uplynulé dekády redefinovali, co všechno může znamenat sólo na bicí. V Belfiho případě jde o tvůrčí přístup kombinující na míru postavenou soupravu s elektronikou a obohacený o řadu různorodých vlivů. Typické jsou subtilní rytmické vzorce se zvláštně měkkým zvukem bubnů – Belfi se inspiruje šedesátkovým jazzem a cíleně používá větší nástroje, než bývá obvyklé – a neposednými činely, které budují hypnotické zvukové prostředí. O melodiku se stará zemitý modulár. Konkrétní výsledky přitom bývají různé, od moondogovských, bezmála sakrálních meditací na přelomovém Wege přes temnější, elektroakustickou desku Natura Morta a jemně pulzující Ore po zatím poslední nahrávku Strata, která se inspiruje marockou obřadní hudbou gnawa. Belfi průběžně postupuje od komplexnějších skladeb k esenciálnímu pojetí, které dává vyniknout jeho citu pro samotnou matérii zvuku. Souběžně s tím si získává stále větší pozornost, o čemž svědčí mimo jiné angažmá v kapele Nonkeen Nilse Frahma nebo zmíněná účast na turné Thoma Yorka.
Klíčová slova / underground cred: Room40, Lori Goldston, Miasmah, Carla Bozulich, Aidan Baker, Machinefabriek, David Grubbs

Belfiho doplní Lofn se svým romantickým i intenzivním mixem techna, ambientu a industrialu, mistr hypnotických modulárových smyček White Trash Wigwam a všestranná producentka a DJka Mʊdʌki z kolektivu Phonon.

Předprodej za 300 CZK
Na místě budou lístky za 350 CZK.

Pořádá Jednota.
Akce probíhá za podpory Ministerstva kultury ČR.