Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
zrušeno

Vltimas, The Great Old Ones - Praha

3.12.2020 19:00 až 23:00 v Nová Chmelnice

Hvězdní VLTIMAS se za poměrně krátkou dobu dokázali slušně zapsat do drážek hudební scény. Tři jména, tři pojmy. Blasphemer, David Vincent a Flo.
Talentované trio loni vypustilo zlověstný, fanoušky i kritikou nadmíru přijatý debut „Something Wicked Marches In“ a je dobře, že se VLTIMAS rozhodli své vizionářské kytary, mocný hlas a progresivní bicí přenést i na koncertní pódia. Přesvědčili o tom nejen fanoušky na loňském Brutal Assaultu, ale i na lednovém koncertu na Flédě po boku Abbatha.
Hudba extrémní supergrupy v sobě rozličnými poměry samozřejmě odráží původní působiště všech tří individualit. Blasphemer jakožto hlavní autor do VLTIMAS vnáší svůj skladatelský rukopis disonantních akordů a rytmizovaného riffování, který známe z Mayhem (alba „Chimera“ či „Ordo ad Chao“), David Vincent (ex-Morbid Angel) pak jeho silný a znělý hlas, který poznáte už při prvním tónu. A to může zpívat klidně country. Bubenické eso Flo Mounier samozřejmě vzhledem k povaze hudby na sebe nemůže tolik strhávat pozornost jako v domovských Cryptopsy, ale i přesto se zde profiluje jako nápaditý bubeník, který se ani v rovnější a feelingově blackově chladné hudbě neztrácí.
Jak ale ukázaly předchozí dva koncerty, síla kapely s dvěma hostujícími muzikanty (basista je vypůjčen od avantgardních blackers Dodecahedron, portugalský kytarista J. Goat je zas člen kultu Filii Nigrantium Infernalium a živým členem Lvcifyre) je na podiu. Máte-li tedy k jejich debutovému studiovému záznamu přinášící potemnělý mayhemic death metal nějaké výhrady, na podiu vše, co se na albu snad může zdát ne až tak výrazné, skvěle funguje a prokazuje na něm nejen tvůrčí symbiózu.

Že plánované turné je myšleno vskutku vážně, potvrzuje doprovod. Jak název Francouzů THE GREAT OLD ONES napovídá, jedná se o těleso silně čerpající z podiv(uhod)ného díla H. P. Lovecrafta.
Ti už přes 10 let jeho svět plný (pra)zvláštních stvoření a mýtického božstva Cthulhu poměrně detailně zkoumají a na každém z alb („Al Azif“ 2012, „Tekeli-li“ 2014, „EOD: A Tale of Dark Legacy“ 2017 a loňském „Cosmicism“, které se ve velikosti našeho kosmíru věnuje myšlence bezvýznamnosti bezbožného lidstva) přináší temné hudební příběhy odkrývající ta nejtemnější dědictví kosmických hrůz, což jim nad výtečnou hudební složku získává na další popularitě.
Máte-li rádi svojsky znějící atmosférický black metal v maximálně zmáknutém zpracování po technické stránce a s notnou dávkou mysterióznosti, musíte v prosinci stát u podia! Však se do jejich melodií zaposlouchejte a třeba zjistíte, co „tam dole“ čeká…