Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

Wakushoppu: Tomášková & Török | DWONU

5.12.2023 19:30 v Punctum - Krásovka

Po třech večerech stále více zaměřených na saxofony nastává období postupné deeskalace a opouštění od těchto satanských, uši posluchačů i kurátorů trýznících, nástrojů. Tento večer tak zazní již pouze dva saxofony, a to v rámci většího ansámblu, a k tomu se přidá duo kombinující akustické nástroje s elektronikou, což bude téma, které to velké míry tento koncertní večer spojí. Sezóna saxofonů sice ještě neskončila, ale pomalu a jistě odchází. Hurá! Sláva!

Tomášková & Török

Barbora Tomášková i Oskar Török jsou oba hudebníci kombinující ve své praxi akustické nástroje a elektroniku. V případě Tomáškové se jedná o strunné DIY i klasické nástroje a různé nalezené objekty. U Töröka zase o trubku. O podobě setu nám není mnoho známo, a tak je stále otevřené, do jaké míry se budou u elektronicky procesovaného zvukového buření zjevovat i duchové hudebních tradic jednotlivých hráčů.

DWONU

Pod iniciálovou zkratkou tohoto nového hudebního ansámblu sdružujícího známé tváře především pražské scény se skrývají slova Digital World Order, Not U. Uvidíme tedy, jaký řád nám během svého setu nastaví. Dle slov iniciátora projektu Martina Debřičky se uskupení prvně zaměří na práci s amplifikací akustických nástrojů a mikrotonální vychylování, aby se postupně začaly rozpínat a rytmizovat držené zvukové stěny.

Michaela Turcerová – alt saxofon
Martin Debřička – tenor saxofon, basklarinet
George Cremaschi – kontrabas
Jakub Švejnar – bicí nástroje

Akce probíhá za podpory Ministerstva kultury ČR.