Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
zrušeno

Wolfheart, Mors Principium Est, Bloodred Hourglass,Atlas - Praha

28.4.2021 19:00 až 23:00 v Nová Chmelnice

Winter is coming… WOLFHEART přivezou chlad a syrovost Karelie

WOLFHEART, formace charismatického a zkušeného tepce Tuomase Saukkonena, se s pátou a další vynikající deskou „Wolves of Karelia“ na Evropu a UK vrhne na zaslouženém vlastním tour jako smečka hladových vlků. A kombo čtyř kapel je doslova invazí finského chladumilství.
Workoholik Saukkonen po šokantním rozpuštění všech svých projektů (Before The Dawn, Black Sun Aeon ad.) původně WOLFHEART založil jako sólo projekt. Vše nejen složil, ale i nahrál. A je dobře, že se nakonec ‘Vlky’ rozhodl dostat i na koncertní podia. Na nich se s tím totiž čtyřka nemazlí. Bez podbízivých keců a trapného roztleskávání v plném nasazení do publika nasází poctivou nálož severského metalu, čímž si ho okamžitě získá. A v Čechách o tom přesvědčili několikrát. Na famózním vystoupení na Brutal Assaultu, kde se pod pódiem rozpoutala doslova válečná vřava, nebo v Praze před Insomnium či Omnium Gatherum.
Škatulka melodický death metal, ačkoli se tu dočkáme i epických nebo hymničtějších momentů, u nich má jinou formu. Promlouvá tu syrovost, chlad a dravost. Nepřehrávají se líbivé ‘suomi’ melodie, WOLFHEART jsou především melancholici, ale jejich skladby mají odpich a jsou překvapivě tvrdé. Nebojíme jim přiřknout titul nejlepšího ‘melo deathu’ za poslední roky, neb z něj srší nespoutanost a opuštěnost finských krajin, jimž je i nová deska věnována. Vítejte v Karelii, z nejmalebnějších regionů jejich domovské země. Její kus vám WOLFHEART v dubnu přivezou.

Speciálními hosty na turné budou MORS PRINCIPIUM EST. Stejně jako Wolfheart, i oni brázdí melodický death metal. Jejich forma je však kytarově tradičnější a melodie tu jsou alfou a omegou, nechybí klávesové podkresy a namísto chladivé melancholie je náboj pozitivnější a hřejivější. A jelikož pětici v říjnu vyjde deska „Seven“, dá se z jejich tábora zanedlouho očekávat nová muzika a můžeme předpokládat, čemu se kapela, co od roku 1999 projela USA, Jižní Koreu, Japonsko, Čínu, Hongkongu, Singapur ad., bude věnovat.

Ani BLOODRED HOURGLASS v sobě nezapřou finskou krev. Ba co víc, svou atmosférou jsou v balíčku těmi vůbec nejtypičtějšími zástupci. Jejich někdy thrashovější tóny nepostrádájí ani groove, ale dozajista zaujmou fanoušky Children of Bodom, kdežto northcore modernisté ATLAS budou osamoceně reprezentovat aktuální směry. Tenhle djenty střet Architects a Bring Me The Horizon to v melo-sestavě nebude mít jednoduché, ale bezesporu by pětice z Nokie nadchla fanoušky Monuments, Vola, Eskimo Callboy a dalších.

Wolfheart
https://youtu.be/Om-wa3CqUr4
https://youtu.be/kyKC3nYFi_k
https://youtu.be/ALmGVSqr91E
https://youtu.be/eQX0zdCoAxE
https://youtu.be/vYXruTRzyQM
https://youtu.be/KIsE_RxKy10
https://youtu.be/Ql2cHdrSJnM
https://youtu.be/GSfjtOuPUFo

Mors Principium Est
https://youtu.be/VhX6A050RYc
https://youtu.be/7AXY3_JoBKA
https://youtu.be/mlAQ0k1ZXfA

Bloodred Hourglass
https://youtu.be/12jgoCiZtJU
https://youtu.be/2KiUC7Pfaig
https://youtu.be/AKvpke5Kh-M

Atlas Northcore
https://youtu.be/lwDbun4z-sg
https://youtu.be/vjH-qKggLDg
https://youtu.be/s73DQqQRsaw