Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.
zrušeno

Wrong meets Alternativa 2020

6.11.2020 19:00 až 23:59 v H40 Cafe

V novém prostoru H40 v holešovické tržnici na úvod festivalu pražský kolektiv Wrong představí:

NAKED, původně dvoučlenný projekt Alexandra Johnstona a Agnes Gryczkowske usazený v Londýně, si libuje na samotném okraji možností extrémní elektroniky. Zpočátku produkující experimentální pop pro Mikky Blanca nebo Jacques Greenea, se záhy NAKED přesunuli k witch housu, industriálu, noisu a všem nuancím extrémních hudby včetně využití autentických zvuků sexu nebo dávení. Živá performance je syrová, hluboko pronikající všemi smysly, nutně efermní i emocionální. Vizuály a kostýmy ovlivněné BDSM estetikou pronikají i do intenzivních videoklipů. Od spolupráce s London Contemporary Orchestra, přes oceňovaná vystoupení na Unsoundu nebo Cafe Oto po nejnovější sérii EP s motivy psychologického hororu, NAKED ukazují, že extrémní hudba nezná slepých uliček. A v jejich podání ani těch s pouličním osvětlením.

Projekt Trepaneringsritualen v Berlíně usídleného švédského umělce Thomase Ekelunda se více než dekádu pohybuje v zakalených vodách dark ambientu, industriálu, power electronics a zamyšleného, téměř posluchačsky přístupného noisu. Jeho poslední deska ᛉᛦ – Algir; Eller Algir I Merkstave vydaná v loňském roce se od agrese vydává spíše směrem k minimalistickému rituálu, kde prim nehraje neustávají tlak jako spíše kontemplace. Jak píše sám umělec: „Věčnost je vše, jen ne okamžik.”

Francouzský producent Verset Zero kombinuje blackmetalovou estetiku a power electronics. Na festivalu Alternativa vystoupí s novým post-metalovým live setem. Na totožném labelu Instruments of Discipline vydává i další z vystupujících AGENCY – producent a DJ operující nejčastěji ve sférách vysokých BPM techna a industriálu tvoří také polovinu dua Operant, které je návštěvníků vyhlášených večírků Wrong dobře známé.

Českou scénu zastoupí Nekrolog – The Undertaker's Tapes a Trauma ve společné industriální live set premiéře, čerstvý kolaborativní projekt Jasnovidec dvou drone mágů Kult Masek a Koroze a DJ sety HYΛEN a JimHate jako Wrong Corps.


~ NAKED (UK) - Bite ~
www.youtube.com/watch?v=ZArusaJCjGg
https://soundcloud.com/naked

~ Trepaneringsritualen (SE) - Algir i Merkstave ~
www.youtube.com/watch?v=fQA8Hx_X9EY
https://trepaneringsritualen.bandcamp.com/

~ Verset Zero (FR) - Lux ~
www.youtube.com/watch?v=BZwFNKcejbQ
https://soundcloud.com/versetzeromusic

~ AGENCY (DE) - Another Earth ~
www.youtube.com/watch?v=fNHU5-BKW48&t
https://soundcloud.com/instruments-of-discipline/sets/agency

~ Jasnovidec (CZ)
https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/jasnovidec

~ Nekrolog (FR/CZ)
https://soundcloud.com/theundertakerstapes
https://soundcloud.com/traum_a

~ Wrong Corps (CZ)
https://soundcloud.com/wrongprague
https://soundcloud.com/hyaenn
https://soundcloud.com/jim-hate

~ VSTUPENKY

Permice na 4 dny — 850 Kč
Alternativa meets Wrong — 250 Kč

Dostupné v síti GoOut : bit.ly/festAlt2020

www.alternativa-festival.cz

Hlavní festivalový event: Alternativa festival 2020