Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

XCES full band (SK) + xDZVØNx (PL) + Body of Pain + Frau Zwei | série woodoo

5.4.2024 19:30 v Palác Akropolis

V rámci hudební série 𝐰𝐨𝐨𝐝𝐨𝐨 vystoupí 5. dubna Xces full band, Frau Zwei, xDzvønx a Body of Pain.

VSTUPENKY: https://goout.net/cs/listky/woodoo-xces+xdzvonx+dalsi/smcw/
__________________

XCES full band v kapelovém formátu (bicí, basa, kytara, vokály, elektronika, DIY nástroje) představí Xces jejich debut jako konceptuální celek, podpořený světelnou show, vizuály a vlastním špičkovým zvukovým inženýrstvím pod hlavičkou Beyond Music Studio.

poslechni si: https://xces.bandcamp.com/album/its-happening

xDZVØNx je acid trap duo z polské Wroclawi. Hudba skupiny je na jedné straně ovlivněna temnou elektronikou, synthwave, noise nebo technem, ale také sakrální a tradiční hudbou ze slovanských zemí. Od začátku svého působení duo vystupuje v mnoha zemích na alternativních klubech a festivalech po celé Evropě. Zároveň je součástí uměleckého kolektivu Tropy, který se zabývá glitch artem a odhaluje inspiraci v brutalistní architektuře.

poslechni si: https://xdzvonx.bandcamp.com/

Body of Pain: Tereza Ovčačíková a Jan Vytiska společně představují nejen nejčerněji oděnou hudebnickou dvojici v Praze, ale i kapelu Body of Pain. Jejich temné elektronické tracky s apatickým vokálem nejlépe vynikají v zatemnělých klubech.

poslechni si: https://bodyofpain.bandcamp.com/album/revenge

Frau Zwei jsou reinkarnací původně brněnských Frau Frankenstein und Spüllboy. Instrumentální složka Frau Frankenstein vycházela z rychlých tanečních stylů jako free tekno, DNB, breakcore nebo digital hardcore. Frau Zwei se nebrání i pomalejším tempům, nesnaží se být za každou cenu naboostrovaná a experimentuje s mnohem větší paletou stylů jako techno, punk, hardcore, screamo, lo-fi, chiptune atd. V červnu 2021 vydali debutové LP Za dveřma nikdo není pod hlavičkou Korobushka records. V březnu 2023 pak EP Dakota 38 pod hlavičkou Psychedelic Umami.

poslechni si: https://frauzwei.bandcamp.com/

Nová hudební série s názvem 𝐰𝐨𝐨𝐝𝐨𝐨 představuje žánry od post-punku přes garage rock, noise, shoegaze, elektroniku a doom metal, až po experimentální ,,prostě woodoo" rap. Jde o špinavou alternativu, která nenechá nikoho klimbat, rozproudí krev a opotí Akropoli.

Afterparty na Malé scéně proběhne ve spolupráci s Akropolis Underground.

Koncert je uspořádán za podpory Liveurope. První celoevropská iniciativa podporující koncertní kluby v jejich snaze pořádat koncerty začínajících evropských umělců. Projekt Liveurope je spolufinancován programem Evropské unie Kreativní Evropa