Tato akce již proběhla. Podívejte se na jiné blížící se akce.

MALEVOLENT CREATION, GODLESS TRUTH - Praha

10.9.2023 19:00 v Modrá Vopice

MALEVOLENT CREATION vznikli na počátku 90. let na Floridě (původně však jsou z Buffala ve státě New York), aby se dostali na úrodnější hudební půdu. V roce 1991 vydali zásadní debut The Ten Commandments, který pomohl definovat zvuk a nasměrování amerického death metalu a který je často považován za jeden z nejsilnějších debutů žánru.

Na tento přelomový disk navázali dalšími skvělými deskami Retribution, na níž hraje např. Rob Barrett z Cannibal Corpse, a Stillborn. Toto období Malevolenty posunulo k progresivnějšímu a techničtějšímu zvuku, který dále rozvíjeli na deskách Eternal (1995), Warkult (2004), Invidious Dominion (2010) a poslední The 13th Beast (2019).

Docela časté personálními změny, jež do sestavy přivedly spousty bubenických es jako Tony Laureano, Dave Culross, Derek Roddy, Alex Marquez ad., a stylové odklony byly v kapele poměrně častý jev, který se pro ně stal až charakteristickým, k němuž mastermind Phil Fasciana má jednoduchý bonmot. „Když jsi příliš pomalý, musíš jít.” Nikdy ale nedovolil, aby střídání muzikantů negativně ovlivnilo kvalitativní situaci kapely.

Před MALEVOLENT CREATION se představí tuzemská deathmetalová veličina GODLESS TRUTH, která je koncertní sázkou na jistotu. Moraváci po několikaleté pauze na kontě v nové sestavě mají návratové eponymní album, které feeling tradičního technického death metalu z 90. let odstartovaný např. ikonickými Death, hází do současného moderního hávu.